Autor sędziowskiego skandalu surowo ukarany [WIDEO]

4 lata temu Autor sędziowskiego skandalu surowo ukarany [WIDEO]
fot. CAF

Rajindraparsad Seechurn został zawieszony przez CAF na pół roku i usunięty z grona elity afrykańskich sędziów za błędy popełnione w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Narodów Afryki pomiędzy Tunezja a Gwineą Równikową.

Przypominamy, że arbiter z Mauritiusu w ostatniej minucie spotkania przy wyniku 1:0 dla "Orłów Kartaginy" podyktował jedenastkę dla "Nzalang Nacional" po wątpliwym faulu na Ivanie Bolado. Rzut karny na bramkę zamienił Javier Balboa i tym samym doprowadził do dogrywki. W niej z kolei sędzia główny ponownie podjął decyzję krzywdzącą Tunezyjczyków, kiedy to odgwizdał rzut wolny dla Gwinei Równikowej tuż przed linią pola karnego. Do wykonywania tego stałego fragmentu gry ponownie podszedł Javier Balboa i popisał się kapitalnym uderzeniem w okienko bramki Aymena Mathlouthiego. To trafienie w konsekwencji zapewniło awans podopiecznym Estebana Beckera do półfinału mistrzostw "Czarnego Lądu".

Po spotkaniu cała ekipa Georgesa Leekensa rzuciła się na Rajindraparsada Seechurna, a potem oskarżała Afrykańską Federacją Piłkarską o ustawienie wyniku meczu. CAF postanowiła ukarać Tunezję za zaatakowanie sędziego grzywną w wysokości 50 tysięcy dolarów. Ponadto tamtejsza związek piłkarski ma do 5 lutego przesłać list z przeprosinami za wypowiedzi dotyczące pracy arbitra lub przedstawić dowody jego stronniczej postawy. Niewypełnienie tego nakazu może spowodować, że "Orły Kartaginy" zostaną zawieszone i jednocześnie wykluczone z PNA 2017.
TAGI: Rajindraparsad Seechurn Sędziowie CAF PNA 2015 Puchar Narodów Afryki Tunezja Gwinea Równikowa Wideo
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.