Real przebija Legię. Kompromitacja fatalna w skutkach

4 lata temu
Real przebija Legię. Kompromitacja fatalna w skutkach
fot. Wikipedia

Denis Czeryszew prawdopodobnie nie był uprawniony do gry w dzisiejszym meczu Realu Madryt.

Jak poinformowało radio "COPE", Rosjanin nie powinien pojawić się w składzie na dzisiejsze spotkanie Pucharu Króla z Cadiz. W zeszłym sezonie, gdy przebywał na wypożyczeniu w Villarrealu, otrzymał w tych rozgrywkach trzy żółte kartki, przez co musiał pauzować jedno spotkanie. W sierpniu do klubu trafiło przypomnienie o zawodnikach zawieszonych. 

Tymczasem Czeryszew został delegowany do boju przez Rafę Beniteza, po czym wpisał się na listę strzelców w spotkaniu. W chwili obecnej Realowi Madryt grozi więc zagrożenie dyskwalifikacji, o czym mówią zasady hiszpańskiej federacji. Stanie się tak, jeśli Cadiz zdecyduje się złożyć oficjalną skargę w tej sprawie.

O całym zdarzeniu osoby związane ze stołecznym klubem dowiedziały się prawdopodobnie od kibiców Cadiz, skandujących m.in. "Czeryszew nie może grać" i "Zajrzyj na Twittera, Benitez zajrzyj na Twittera".

Poza tym, jak informuje "Canal +", na ławce rezerwowych "Królewskich" nie powinien był przebywać Borja Mayoral, bowiem otrzymał czerwoną kartkę w ostatnim finale młodzieżowej wersji Pucharu Króla. Jeśli chodzi o tego zawodnika, to uważa się jednak, że nie mógłby on zagrać w dzisiejszym meczu tylko w przypadku, gdyby federacja zaliczyła to wykroczenie jako poważne.

Co ciekawe, to nie pierwszy taki incydent z udziałem Rafy Beniteza. W 2001 roku jego Valencia została wyeliminowana z Copa del Rey przez... nieuprawnionego zawodnika na boisku. 


ŹRÓDŁO
COPE/AS/Transfery.info
TAGI: Denis Dmitrijewicz Czeryszew Real Madryt CF Rosja Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.