20 milionów euro za Karola Linettego!

20 milionów euro za Karola Linettego!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Calcionapoli24

Według włoskich mediów SSC Napoli zainteresowało się pozyskaniem Karola Linettego z Sampdorii.

Już od przyszłego sezonu w SSC Napoli może występować czterech polskich zawodników. Poza będącymi już w kadrze dwoma Polakami, czyli Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim, z transferem do drużyny prowadzonej przez Maurizio Sarriego są łączeni dwaj inni nasi rodacy; Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

O sytuacji Bereszyńskiego, który jest obserwowany także przez Inter Mediolan, pisaliśmy już tutaj. Polski obrońca został wyceniony na około 10 milionów euro. 

Dwa razy więcej mógłby kosztować Karol Linetty, który reprezentuje barwy Sampdorii od lata 2016 roku. 23-letni pomocnik przeniósł się do Genui zaraz po Mistrzostwach Europy, na których nie miał okazji zanotować choćby jednego występu. Dwa lata później jego sytuacja znacznie się poprawiła, bo wychowanek Lecha Poznań jest uważany za zawodnika pierwszego zespołu reprezentacji Polski i jednego z graczy raczej pewnych wyjazdu na Mistrzostwa Świata do Rosji.

Sytuacja ta wynika z faktu, że podczas ostatnich dwóch sezonów w lidze włoskiej Linetty znacznie się rozwinął i według skautów Napoli jest piłkarzem o podobnej charakterystyce do Allana. Umowa Polaka z Sampdorią wygasa z końcem czerwca 2021 roku. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy