30-latek lekiem na problemy Bayernu Monachium?! Ruszają negocjacje

2024-06-21 21:53:27; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
30-latek lekiem na problemy Bayernu Monachium?! Ruszają negocjacje Fot. Bagu Blanco/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Yağız Sabuncuoğlu

Bayern Monachium szuka wzmocnień, a na celownik zespołu prowadzonego przez Vincenta Kompany'ego trafił Hakan Çalhanoğlu z Interu Mediolan. Negocjacje w tej sprawie ruszają - donosi Yağız Sabuncuoğlu.

Bayern Monachium ma od niedawna nowego trenera w postaci Vincenta Kompany'ego. Belg od samego początku swojej kadencji może liczyć na wsparcie klubowych władz w kwestii transferów. Do tej pory potwierdzono już pozyskanie Hirokiego Itō z VfB Stuttgart za 23 miliony euro.

To jednak nie priorytet, bo tym jest niewątpliwie nowy defensywny pomocnik. W tym kontekście najczęściej padało zatem nazwisko João Palhinhi. Do tej pory jednak nie dopięto ruchu, a co za tym idzie, trzecia siła poprzedniego sezonu Bundesligi szuka innych rozwiązań. Z tego powodu na celownik trafił 30-letni Hakan Çalhanoğlu.

Turek ma wprawdzie ważny kontrakt z Interem Mediolan do 30 czerwca 2027 roku, ale wcale nie jest powiedziane, że musi go wypełnić. Tym bardziej że chce go właśnie Kompany.

Sam defensywny pomocnik również pozytywnie zapatruje się na ten pomysł i bardzo możliwe, że w najbliższych dniach dojdzie do przełomu w tej sprawie. Tym bardziej że Bayern skontaktował się już z otoczeniem piłkarza.

Na razie nie wpłynęła na Giuseppe Meazza żadna konkretna propozycja, ale ta w obliczu ostatnich informacji wydaje się tylko kwestią czasu. Na ten moment nie wiadomo jednak ile może zarobić na swoim asie mistrz Włoch.

Hakan Çalhanoğlu trafił do Interu Mediolan z AC Milanu w lipcu 2021 roku w ramach wolnego transferu. Poprzedni sezon w jego wykonaniu to 41 meczów, 15 bramek i trzy asysty.