A Bola: Dyego Sousa przenosi się do Chin

A Bola: Dyego Sousa przenosi się do Chin
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: A Bola

Według najnowszych wieści w ciągu najbliższych dni sfinalizowany zostanie transfer Dyego Sousy. Dwukrotny reprezentant Portugalii ma dołączyć do chińskiego Shenzhen FC.

Napastnik Bragi w marcu zadebiutował w seniorskiej kadrze narodowej. Od tego czasu zebrał on jeszcze jeden występ. Mając to na uwadze, 29-latek długo wahał się, czy przyjmować ofertę wyjazdu do egzotycznej bądź co bądź Chinese Super League. Ostatecznie, jak informuje „A Bola”, środkowy napastnik ustalił już warunki umowy ważnej do 31 grudnia 2022 roku.

W jej ramach Portugalczyk urodzony w Brazylii będzie zarabiał trzy miliony euro rocznie. Natomiast sam transfer ma zamknąć się w kwocie 15 milionów euro, z których 11,25 miliona trafi na konto Bragi, a resztę otrzyma Marítimo. To wynik ustaleń pomiędzy dwoma portugalskimi klubami przy okazji poprzedniej transakcji z udziałem rosłego zawodnika (190 centymetrów wzrostu). 

Jeszcze dziś Dyego Sousa, który w ubiegłym sezonie w 41 meczach strzelił 20 goli i zanotował osiem asyst, ma pożegnać się z drużyną i wyruszyć do Chin. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy