AC Milan: Gianluigi Donnarumma z pożegnalną wiadomością do kibiców

AC Milan: Gianluigi Donnarumma z pożegnalną wiadomością do kibiców fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Gianluigi Donnarumma [Twitter]

Gianluigi Donnarumma, który nadal pozostaje wolnym zawodnikiem, opublikował w mediach społecznościowych pożegnalną wiadomość skierowaną do kibiców Milanu.

Zazwyczaj świetnie poinformowany w kwestiach transferowych dziennikarz Fabrizio Romano przekonuje, że najlepszy piłkarz EURO 2020 zostanie w tym tygodniu ogłoszony nowym zawodnikiem Paris Saint-Germain. W międzyczasie 22-latek zdecydował się napisać kilka słów do kibiców Milanu.

„Niektóre wybory są trudne, ale są one częścią rozwoju człowieka. Dołączyłem do Milanu kiedy byłem jeszcze dzieckiem, przez osiem lat nosiłem tę koszulkę z dumą, walczyliśmy, cierpieliśmy, zwyciężaliśmy, płakaliśmy, cieszyliśmy się razem z moimi kolegami z drużyny, trenerami, wszystkimi, którzy byli i są częścią klubu, razem z naszymi fanami, którzy są integralną częścią tego, co przez wiele lat było rodziną.

W koszulce „Rossonerich“ osiągnąłem też ważne cele osobiste, jak debiut w Serie A w wieku 16 lat. Przeżyłem kilka niezwykłych lat, których nigdy nie zapomnę.

Teraz nadszedł czas, aby się pożegnać - to wybór, który nie był łatwy, wręcz przeciwnie, i na pewno taki post nie wystarczy, aby to wyjaśnić, a może nawet nie da się tego wyjaśnić, ponieważ najgłębsze uczucia trudno przełożyć na słowa. Mogę tylko powiedzieć, że czasami dobrze jest wybrać zmianę, zmierzyć się z innymi wyzwaniami, rozwijać się, dopełniać siebie.

Wszyscy „Rossoneri“, których spotkałem, od pierwszego do ostatniego dnia, zawsze pozostaną w moim sercu jako ważna, wręcz fundamentalna część drogi życiowej, która uczyniła mnie tym, kim jestem. Życzę Milanowi wszelkich możliwych sukcesów i robię to z całego serca, z powodu uczucia, które łączy mnie z tymi barwami, uczucia, którego odległość i czas nie są w stanie zatrzeć“ - napisał Donnarumma.

Na przestrzeni całej swojej przygody z Milanem, Donnarumma zanotował aż 261 występów w barwach „Rossonerich“ we wszystkich rozgrywkach (z czego 215 w samej Serie A). 91 razy udało mu się zachowywać czyste konto. 22-latek może się również pochwalić 33 meczami rozegranymi dla reprezentacji Włoch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy