AC Milan wytypował następcę Çalhanoğlu. Możliwy głośny wolny transfer!

AC Milan wytypował następcę Çalhanoğlu. Możliwy głośny wolny transfer! fot. jorono | Pixabay
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Téléfoot

Florian Thauvin znajduje się na wąskiej liście kandydatów mogących zająć miejsce Hakana Çalhanoğlu w Milanie po zakończeniu obecnego sezonu - poinformował Téléfoot.

Przedstawiciele „Rossonerich” mają olbrzymie problemy z dojściem do porozumienia w kwestii przedłużenia wygasającej współpracy z reprezentantem Turcji.

Obie strony chciałyby ją kontynuować, ale 26-letni zawodnik oczekuje otrzymania wysokiej podwyżki ze strony władz ekipy z San Siro, która pozwoliłaby mu inkasować 6,5-7 milionów euro rocznie.

AC Milan nie przejawia gotowości do spełnienia żądań ofensywnego pomocnika, dlatego jego agent zaczął oferować usługi swojego klienta innym mocnym europejskim zespołom takim jak Manchester United, Atlético Madryt, Juventus czy... Inter Mediolan.

Obecność tego ostatniego klubu na liście miała zdenerwować dyrektorów „Rossonerich”, którzy mogą przez to nawet definitywnie przerwać toczące się negocjacje i skupić na zakontraktowaniu następcy Hakana Çalhanoğlu.

O możliwym realizowaniu tego scenariusza poinformowali dziennikarze Téléfoot, którzy uważają, że klub z Serie A jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Floriana Thauvina z Olympique'u Marsylia.

Wspomniane źródło uważa, że ekipa z San Siro ma już przygotowaną propozycję dla francuskiego zawodnika, który w przypadku jej akceptacji związałby się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2025 roku i zarabiał przynajmniej trzy miliony euro na sezon.

W związku z tym, że aktualna umowa 27-latka z OM wygasa po zakończeniu obecnych rozgrywek, to mógłby dodatkowo liczyć jeszcze na atrakcyjny bonus za złożenie podpisu pod kontraktem.

Thauvin należy od kilku sezonów do grona najlepszych piłkarzy w zespole ze Stade Vélodrome i zapewne nie występowałby już w jego szeregach, gdyby nie stracił całych poprzednich rozgrywek ze względu na poważną kontuzję kolana.

Ofensywny zawodnik ma już jednak najgorsze chwile za sobą, co pokazuje na boisku w barwach francuskiego klubu, dla którego strzelił trzy gole oraz zanotował pięć asyst w 12 rozegranych spotkaniach.

Dziesięciokrotny reprezentant „Trójkolorowych” nie śpieszy się na razie z podjęciem decyzji odnośnie swojej przyszłości i skupia się na odniesieniu jak najlepszych wyników z Olympique'em Marsylia, które walczy w tym sezonie nie tylko o krajowe trofea, ale także o pokazania się z jak najlepszej strony w Lidze Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy