Adam Buksa coraz bliżej Europy. „Zainteresowanie ze strony tego klubu jest potężne”

Adam Buksa coraz bliżej Europy. „Zainteresowanie ze strony tego klubu jest potężne” fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Kanał Sportowy

Adam Buksy może zimą zmienić pracodawcę, co zgodnie przyznali Janusz Michalik z ESPN oraz Mateusz Borek związany z Kanałem Sportowym. W tej chwili liderem w wyścigu o podpis napastnika jest AS Monaco.

Umowa Adama Buksy z New England Revolution jest wprawdzie ważna do 31 grudnia 2022 roku, ale niemalże przesądzone jest, że nie zostanie wypełniona. Atakujący spisuje się bardzo dobrze nie tylko w reprezentacji Polski, ale też i w Major League Soccer, dlatego zimowy transfer wydaje się nieunikniony.

Urodzony w Krakowie jeszcze latem budził zainteresowanie klubów z Niemiec, ale również i Francji oraz Anglii. Do transakcji ostatecznie nie doszło. Wydaje się jednak, że w styczniu powinno być inaczej.

Tak przynajmniej twierdzi Janusz Michalik z ESPN, który był gościem programu „Moc Futbolu” w Kanale Sportowym.

- To będzie koniec Buksy w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce kończy się sezon, a on nie zostanie na kolejny. To będzie taka sama sytuacja jak z Przemysławem Frankowskim. Nie chcę jednak w tej chwili za dużo zdradzać - przyznał.

Głos w sprawie zabrał też dobrze poinformowany w tej sprawie Mateusz Borek.

- Są w tej chwili potwierdzone dwa kierunki: Francja oraz Anglia. Myślę, że on jest w tej chwili na takim poziomie samoświadomości, że jak strzela te 16 goli w New England Revolution, to nie ma się kogo obawiać. Patsona Daki albo starszego Jamiego Vardy'ego? Z tego, co słyszę zainteresowanie, ze strony AS Monaco jest potężne i nie wykluczam, że Buksa trafi właśnie tam - stwierdził.

Na ten moment nie wiadomo, jak potoczy się przyszłość atakującego, który znalazł się w kadrze na listopadowe mecze reprezentacji Polski. Na zgrupowanie jednak nie pojedzie, bo doznał kontuzji złamania III kości śródstopia. Ciężko ferować, ile potrwa rekonwalescencja i jaki będzie miała wpływ na ewentualny transfer.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tyle trzeba zapłacić za Jana Bednarka Tyle trzeba zapłacić za Jana Bednarka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy