Adama Traoré zmienia reprezentację. Dołączył do Adamy Traoré i Adamy Traore

Adama Traoré zmienia reprezentację. Dołączył do Adamy Traoré i Adamy Traore fot. Wolverhampton Wanderers
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Kingfut.com

Jak pisze portal Kingfut.com, występujący na co dzień w Wolverhampton Wanderers Adama Traoré zdecydował się na grę dla reprezentacji Mali.

23-letni skrzydłowy urodził się w L’Hospitalet de Llobregat i w przeszłości występował w reprezentacjach Hiszpanii U-16, U-17, U-19 oraz U-21. Do tej pory nie doczekał się on na powołanie do dorosłej kadry „La Furia Roja” i teraz postanowił grać dla Mali. Z tego kraju pochodzą jego rodzice.

Traoré powinien być dużym wzmocnieniem afrykańskiego zespołu. W przeszłości przez długi czas szkolił się on w Barcelonie. Do Wolverhampton trafił w zeszłym roku z Middlesbrough. Jego bilans z tego sezonu Premier League to 10 spotkań, dwa gole i asysta.

Malijczycy zajmują obecnie 59. miejsce w rankingu FIFA. W tym miesiącu rozpoczną oni rywalizację w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki. 14 listopada zmierzą się z Gwineą, a trzy dni później - z Czadem. W grupie A jest jeszcze Namibia.

23-letni Traoré będzie… trzecim identycznie nazywającym się zawodnikiem w reprezentacji Mali. Grają w niej już bowiem Adama Traore - skrzydłowy Metz i Adama Traoré - pomocnik wypożyczony aktualnie z AS Monaco do Metz. Obaj mają po 24 lata.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy