Adrian Benedyczak nie awansował z Parmą, ale i tak może zagrać w sezonie 2022/2023 Serie A

Adrian Benedyczak nie awansował z Parmą, ale i tak może zagrać w sezonie 2022/2023 Serie A fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Corriere di Bologna

Adrian Benedyczak może latem zmienić barwy, a zainteresowanie nim przejawia Bologna - informuje „Corriere di Bologna”.

Polacy stanowią we włoskiej ekstraklasie silną reprezentację, a tacy zawodnicy, jak między innymi Wojciech Szczęsny, Piotr Zieliński czy Szymon Żurkowski to czołowi gracze swoich drużyn. Okazuje się, że wkrótce do tej grupy może dołączyć kolejny przedstawiciel „Biało-czerwonych”.

Adrian Benedyczak wzbudza zainteresowanie Bologny, o czym informuje „Corriere di Bologna”.

21-latek w lipcu 2021 roku zamienił Pogoń Szczecin na Parmę. Wówczas zapłacono za niego dwa miliony euro i on odpłacił się swojemu nowemu pracodawcy naprawdę solidnymi występami.

Jego dobra postawa została teraz dostrzeżona właśnie przez Bolognę, która chętnie widziałaby tego utalentowanego napastnika u siebie. Tam miałby rywalizować o miejsce w składzie z doświadczonym Marko Arnautoviciem, ale też Federico Santanderem.

Reprezentant Polski do lat 21 rozegrał w niedawno zakończonym sezonie zaplecza włoskiej elity łącznie 32 mecze. W tym czasie strzelił sześć goli i zanotował asystę.

Kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy