Adrien Rabiot wprost o swojej sytuacji. „Nie rozmawiam z Juventusem”

Adrien Rabiot wprost o swojej sytuacji. „Nie rozmawiam z Juventusem” fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sport Italia

Adrien Rabiot dał wyraźną wskazówkę do możliwego zakończenia pobytu w Juventusie po wygaśnięciu obowiązującego kontraktu.

Wielokrotny reprezentant Francji nie odgrywał oczekiwanej przez siebie roli w Paris Saint-Germain. Dlatego odrzucił opcję przedłużenia z nim kontraktu i w połowie 2019 roku stał się wolnym zawodnikiem.

Z jego dostępność pragnęła skorzystać duża grupa wiodących europejskich marek. Spośród nich najbardziej przekonujący okazał się Juventus, gdzie środkowy pomocnik zaliczył mniej i bardziej obiecujące momenty.

Pomimo utrzymywania się dużego zainteresowania wciąż broni barw „Starej Damy”. Może to jednak ulec zmianie po zakończeniu obecnego sezonu, kiedy to wygaśnięciu ulega obowiązująca go umowa z klubem.

O możliwości wdrożenia takiego scenariusza powiedział sam zainteresowany, który zapewnił, że na obecną chwilę nie prowadzi negocjacji z przedstawicielami zespołu z Turynu.

- Zostałem, bo chciałem zostać i pomóc tej drużynie wrócić do Ligi Mistrzów. Klub również mnie o to poprosił - powiedział na antenie Sky Sport Italia na temat przedłużenia o rok umowy ubiegłego lata.

- Nie rozmawiam jeszcze o nowym kontrakcie z Juventusem. Moim celem jest ponowne wprowadzenie go do Ligi Mistrzów - zapewnił.

- Jeśli zdobędziemy miejsce w Lidze Mistrzów, zobaczymy i porozmawiamy. Nawet, jeśli nie będę tu w przyszłym sezonie, moim pragnieniem jest ponowne zobaczenie Juventusu grającego na Lidze Mistrzów - dodał.

Rabiot jest przede wszystkim łączony z zaliczeniem ewentualnej przeprowadzki do Premier League.

W trwających zmaganiach zanotował cztery trafienia i trzy asysty w 28 meczach.

Wiele na to wskazuje, że Francuz osiągnie swój cel z zespołem, bo ten na sześć kolejek przed końcem rozgrywek plasuje się na trzecim miejscu w tabeli Serie A.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy