Afera koszulkowa w Rosji. Reprezentacja nie chce grać w nowych trykotach od Adidasa

Afera koszulkowa w Rosji. Reprezentacja nie chce grać w nowych trykotach od Adidasa
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC I Rg.ru

Rosyjska federacja nie jest zadowolona z nowych koszulek, które stworzył dla niej Adidas.

W ostatnich dniach sporo reprezentacji zaprezentowało swoje nowe stroje. Wśród nich byli Rosjanie, którzy od 12 lat współpracują z Adidasem. Koszulki raczej nie zachwyciły kibiców, a dodatkowo wzbudziły wielkie zamieszanie.

Wszystko przez… rękawki, które mają imitować rosyjską flagę. Rosjanom nie podoba się jednak to, że przy normalnym ułożeniu rąk jest ona do góry nogami. Jak donoszą media, nie akceptuje tego zarówno spora część piłkarzy (ponoć oprócz tych współpracujących z Adidasem), jak i sztab trenerski oraz władze związku.

Te ostatnie poinformowały już, że w najbliższych meczach z Belgią oraz San Marino (16 i 19 listopada) podopieczni Stanisława Czerczesowa zagrają w dotychczasowych koszulkach.

Jak skomentował całą sprawę Adidas? „Barwy rosyjskiej flagi były kluczowym elementem przy projektowaniu nowych strojów. Kolejność kolorów na rękawach jest właściwa w momencie podnoszenia w górę rąk przez piłkarzy i kibiców w geście zwycięstwa” - przekonuje niemiecki gigant.

Na razie nie wiadomo, jak zakończy się cała sprawa. Póki co Rosjanie nie chcą grać w nowych koszulkach.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy