Agüero przechodzi do historii Premier League I Takiego meczu w Anglii jeszcze nie było fot. Manchester City
Źródło: Sky Sports I OptaJoe

Świetna passa strzelecka Sergio Agüero w Premier League trwa. Argentyńczyk trafił do siatki w spotkaniu z Watfordem i przeszedł do historii angielskich rozgrywek.

Agüero strzelił gola już w 6. minucie, kiedy to wykorzystał rzut karny. Tym samym 31-latek zdobył bramkę w szóstym kolejnym meczu ligowym od początku sezonu. Wcześniej trafiał do siatki w starciach z West Hamem, Tottenhamem, Bournemouth (dwa razy), Brighton & Hove Albion (dwa razy) oraz Norwich City.

Sky Sports podaje, że to pierwsza taka sytuacja w historii Premier League. W przeszłości znakomicie rozgrywki otwierali José Antonio Reyes (Arsenal, 2004/2005) oraz Wayne Rooney (Manchester United, 2011/2012), ale obaj kończyli strzelanie na piątej kolejce.

OptaJoe przedstawiło inną ciekawą statystykę. Agüero dołączył do wąskiego grona zawodników, którzy w ramach Premier League strzelili 100 goli na jednym stadionie. W jego przypadku - na Etihad. Wcześniej ta sztuka udała się Thierry'emu Henry'emu (114 bramek na Highbury) oraz Rooneyowi (101 trafień na Old Trafford).

MC prowadzi do przerwy z Watfordem 5:0. Podopieczni Pepa Guardioli strzelili pięć goli w ciągu pierwszych 18 minut spotkania. To również rekord Premier League.

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola Barcelona wyceniła Arturo Vidala Barcelona wyceniła Arturo Vidala Jagiellonia Białystok: Piłkarze nie zgadzają się na redukcję pensji Jagiellonia Białystok: Piłkarze nie zgadzają się na redukcję pensji UEFA ma plan na dokończenie rozgrywek. TRZY warianty UEFA ma plan na dokończenie rozgrywek. TRZY warianty Milik częścią głośnej wymiany? Napoli może go wykorzystać do pozyskania DWÓCH zawodników! Milik częścią głośnej wymiany? Napoli może go wykorzystać do pozyskania DWÓCH zawodników! André Villas-Boas chce skończyć sezon w... grudniu. „To będzie najbardziej opłacalne” André Villas-Boas chce skończyć sezon w... grudniu. „To będzie najbardziej opłacalne” Coutinho zgadza się na kolejne wypożyczenie. Jest tylko jeden warunek! Coutinho zgadza się na kolejne wypożyczenie. Jest tylko jeden warunek!