Ajax chwali się finansami. OFICJALNIE: Rekordowe zyski amsterdamczyków

Ajax chwali się finansami. OFICJALNIE: Rekordowe zyski amsterdamczyków
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Ajax

Ajax ma za sobą znakomity sezon 2018/2019, co przełożyło się też na wyniki ekonomiczne. Klub z Amsterdamu pochwalił się 51,9 miliona euro zysku netto.

Obroty netto Ajaksu wzrosły z 93 milionów euro do 199,5 miliona euro. Wpłynęły na to dodatkowe dochody osiągnięte dzięki awansowi do półfinału Ligi Mistrzów. Ten wielki sukces sportowy przełożył się też jednak na znaczący wzrost kosztów - z 60 milionów euro do 162,5 milionów euro, głównie w wyniku wzrostu wydatków na piłkarzy w postaci wyższych pensji i premii za kolejne awanse i zwycięstwa.

Saldo pieniężne na dzień 30 czerwca wyniosło 62 miliony euro, czyli o 49,8 miliona euro więcej niż 30 czerwca 2018 roku. Kapitał własny z kolei wzrósł do 210 milionów euro, a zysk operacyjny zatrzymał się na poziomie 34,3 miliona euro.

Na te bardzo dobre wyniki miał wpływ też dodatki bilans transferowy. Dochód osiągnięty na sprzedażach zawodników wyniósł 72,6 miliona euro.

Ajax w sezonie 2018/2019 nie tylko zagrał w półfinale Ligi Mistrzów, awans do finału przegrywając dopiero w ostatnich minutach starcia z Tottenhamem, ale też zdobył mistrzostwo Holandii i sięgnął po puchar Holandii.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy