Ajax się nie zatrzymuje. Amsterdamczycy szykują jeszcze jeden duży transfer

Ajax się nie zatrzymuje. Amsterdamczycy szykują jeszcze jeden duży transfer
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: De Telegraaf I Ajaxshowtime.com

Jak donosi „De Telegraaf”, Ajax stara się o pozyskanie Stevena Bergwijna.

Amsterdamczycy skontaktowali się z najbliższym otoczeniem piłkarza i pracują nad przeprowadzeniem transferu gwiazdy PSV Eindhoven. Będzie on trudny do zrealizowania, ponieważ za Bergwijna trzeba zapłacić grubo powyżej 30 milionów euro, ale Ajax wierzy w powodzenie operacji.

Transfer za taka kwotę byłby zdecydowanie największą transakcją w historii Ajaksu. Do tej pory nigdy nie zapłacił on za jednego zawodnika powyżej 20 milionów euro.

Bergwijn szkolił się w Ajaksie za młodu, a do PSV trafił w 2011 roku. Od tamtej pory 21-latek rozegrał w koszulce pierwszej drużyny klubu z Eindhoven 120 spotkań. Bilans skrzydłowego z minionego sezonu to 41 występów, 15 bramek i 13 asyst.

W ostatnich kilkunastu miesiącach pięciokrotny reprezentant Holandii był łączony z wieloma drużynami spoza ojczyzny, w tym z Interem, Milanem oraz Tottenhamem.


Działacze Ajaksu nie próżnują. W poprzednich tygodniach pozyskali oni już kilku nowych, młodych zawodników. W poniedziałek potwierdzili z kolei transfer Quincy'ego Promesa z Sevilli.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy