Akinfenwa odejdzie z Northampton Town

Akinfenwa odejdzie z Northampton Town
Bartłomiej Rakuzy
Bartłomiej Rakuzy
Źródło: BBC Sport

Znany ze swojej siły, ulubieniec kibiców Northampton Town Adebayo Akinfenwa nie podpisze nowej umowy ze swoim klubem. Jego kontrakt wygaśnie pierwszego lipca tego roku.

Oficjalnie jeszcze niczego nie potwierdzono, jednak sygnałem, że Northampton Town nie będzie chciało przedłużyć kontraktu z Akinwenwą było niewystawienie go w pierwszej jedenastce sobotniego meczu przeciwko Bradford City, decydującego o awansie do League One. Akinfenwa wszedł na boisko dopiero w 55. minucie. 

- Odejście z Northampton to nie moja decyzja. Cały czas życzę jednak klubowi wszystkiego najlepszego, chcę podziękować zawodnikom, trenerom, a w szczególności fanom, którzy mój pobyt w Northampton uczynili wyjątkowym - napisał Akinfenwa na Twitterze. 
 
31-latek już wcześniej wspominał, że nie jest pewny swojej przyszłości w Northampton i nie wie, co może się wydarzyć.
 
Środkowy napastnik klubu z League Two w 44 meczach tego sezonu strzelił 16 goli. W obecnym klubie występuje od 2008 roku, z jedną przerwą, bo sezon 2010/2011 rozegrał w barwach FC Gillingham. 
 
Dlaczego Akinfenwa jest kimś szczególnym dla kibiców czwartoligowca?
 
W pewnych kręgach to postać kultowa. Nic dziwnego, że powstało o nim takie wideo:
 
 
Muskulatura Akinfenwy bardziej odpowiadałaby wizerunkowi naprawdę dobrze zbudowanego futbolisty amerykańskiego, czy strongmana. Tutaj mamy jednak do czynienia z niezłej klasy, przynajmniej jak na niższe ligi angielskie, napastnikiem, regularnie strzelającym bramki, niektóre, trzeba przyznać, całkiem ładne.
 
Fantastyczna bramka Akinfenwy przeciwko Exeter (14/10/2012):
 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy