Alaba jednak przedłuży umowę z Bayernem Monachium?!

Alaba jednak przedłuży umowę z Bayernem Monachium?! fot. MDI / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

David Alaba nastawia się na kontynuowanie współpracy z Bayernem Monachium - donosi „Bild”.

Kilka tygodni temu byliśmy świadkami publicznego prania brudów ze strony przedstawicieli klubu, agenta zawodnika i jego ojca. Teraz, gdy atmosfera się nieco oczyściła, wszyscy przygotowują się na nową turę negocjacji.

Ostatnia oferta „Gwiazdy Południa” miała opiewać na 11 milionów euro podstawy i sześciu milionów w formie bonusów przy kontrakcie ważnym do 30 czerwca 2024 roku. „Bild” zauważa, że została ona odrzucona.

Co się od tego czasu zmieniło? David Alaba miał zdecydować się na pozostanie w Bayernie Monachium i teraz czeka na propozycję, która w pełni go zadowoli.

Wiadomo już, że władze ekipy ze stolicy Bawarii nie zgodzą się płacić Austriakowi ponad 20 milionów euro rocznie, bo to zaburzyłoby drabinkę płacową. Zamiast tego są one gotowe zaproponować 28-latkowi przedłużenie współpracy o pięć lat.

Jednocześnie wspomniane źródło zapewnia, że gdyby ostatecznie nie udało się wypracować konsensusu, celem zawodnika będzie wolny transfer do Realu Madryt lub Barcelolny. Inni zalotnicy (na tej liście są Juventus czy Paris Saint-Germain) z pewnością nie mieliby zatem ułatwionego zadania.

73-krotny reprezentant Austrii w trwającej kampanii wystąpił w koszulce klubowej trzy razy. Łącznie rozegrał w Bayernie 389 spotkań.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS] Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy