Alessio Romagnoli otrzymał ofertę z Premier League

Alessio Romagnoli otrzymał ofertę z Premier League fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Gianluca Di Marzio

Nieznana jest przyszłość kapitana Milanu, Alessio Romagnoliego. Jak na razie przegląda on wszystkie propozycje z innych stron, w tym tą najświeższą nadesłaną przez Fulham - oznajmił Gianluca Di Marzio.

27 latek znajduje się w patowej sytuacji. Na dniach jego kontrakt z „Rossoneri” utraci ważność. Sam zawodnik bardzo chciałby pozostać w stolicy Lombardii na znacznie dłużej, niemniej musiałby się też liczyć z tym, że nie będzie pierwszym wyborem u trenera Stefano Pioliego.

W minionej kampanii o sile środka obrony stanowili przede wszystkim Fikayo Tomori i Pierre Kalulu. Romagnoli jednak także rozegrał niemałą liczbę spotkań. We wszystkich rozgrywkach zaznaczał swoją obecność na murawie 26 razy, dokładając gola i asystę.

Do stopera dotarła oferta od beniaminka Premier League. Zdaniem Di Marzio propozycja kontraktu ze strony Fulham wygląda na znacznie atrakcyjniejszą pod względem ekonomicznym, w porównaniu do dotychczasowej umowy.

Z drugiej strony Wyspy Brytyjskie nie są preferowanym kierunkiem dla reprezentanta Włoch. Ten najchętniej w ogóle nie zmieniałby otoczenia, a dodatkową możliwość stanowi wzmocnienie Lazio, które od dłuższego czasu o niego się ubiega.

Istotne znaczenie w kwestii dalszej przyszłości Romagnoliego ma przegrana pozycja Milanu w walce o Svena Botmana. Stoper Lille skłania się ku przenosinom do Newcastle, przez co mediolańskie władze mogą zwrócić się do piłkarza o przedłużenie pobytu.

Defensor o mocniejszej lewej nodze spędził w Milanie już siedem sezonów, mając na liczniku 247 występów. W ubiegłym sezonie przyczynił się do zdobycia mistrzostwa kraju.

W przeszłości doskonale znana postać w Italii występowała na placu gry w Romie i Sampdorii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy