Andrij Szewczenko żegna się z reprezentacją Ukrainy [OFICJALNIE]

Andrij Szewczenko żegna się z reprezentacją Ukrainy [OFICJALNIE] fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Andrij Szewczenko

Andrij Szewczenko potwierdził, że jego umowa z ukraińską federacją dobiegła końca.

„Dzisiaj dobiegł końca mój kontrakt z Ukraińskim Związkiem Piłki Nożnej. Spędziłem pięć lat z reprezentacją. To była ciężka praca, która pokazała, że potrafimy grać nowoczesny futbol. Jestem wdzięczny prezydentowi i komitetowi wykonawczemu federacji za możliwość współpracy z kadrą narodową. Dziękuję każdemu zawodnikowi, każdej osobie, która pomogła i była zaangażowana w zespół. Wielkie podziękowania dla wszystkich kibiców za wsparcie i krytykę. Razem udało nam się pokazać, że nasza piłka nożna może być konkurencyjna, produktywna i ekscytująca. Z wiarą w Ukrainę” - napisał Szewczenko na Instagramie.

Były znakomity napastnik Dynama Kijów, Milanu i Chelsea, który sam rozegrał 111 meczów w narodowych barwach (48 goli), był selekcjonerem reprezentacji od 2016 roku. Zespół rozegrał pod jego wodzą 52 spotkania.

44-letni Szewczenko żegna się z kadrą z bilansem 25 zwycięstw, 13 remisów oraz 14 porażek.

Na EURO 2020 Ukraińcy doszli do ćwierćfinału, gdzie ulegli późniejszym finalistom - Anglikom 0:4. Rundę wcześniej wyeliminowali Szwecję.

Dlatego Andrij Szewczenko żegna się z reprezentacją Ukrainy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy