Anelka zawieszony za kontrowersyjny gest

Anelka zawieszony za kontrowersyjny gest
Bartłomiej Rakuzy
Bartłomiej Rakuzy
Źródło: Guardian

Nicolas Anelka został zawieszony przez Angielską Federację Piłkarską na 5 spotkań. Jest to konsekwencja gestu "quenelle", który Francuz wykonał po strzeleniu gola przeciwko West Hamowi pod koniec ubiegłego roku.

Dodatkowo Anelka musi zapłacić 80 tysięcy funtów kary oraz odbyć obowiązkowy kurs edukacyjny. Teraz napastnik ma 7 dni, aby odwołać się do decyzji FA i do czasu całkowitego wyjaśnienia sprawy będzie przez klub zawieszony. 
 
Reprezentant Francji wykonał gest "quenelle" 28 grudnia po bramce strzelonej West Hamowi. Jest on postrzegany jako antysemicki odwrócony "nazistowski salut", a został wymyślony przez francuskiego komika Dieudonne M’bali M’bali. Anelka tłumaczył się, że chciał po prostu wyrazić poparacie dla swojego rodaka, któremu jakiś czas wcześniej zakazano występów w kilku miastach Francji. 
 
Według angielskich dziennikarzy raczej mało prawdopodobne jest, że Anelka jeszcze wystąpi w koszulce West Bromwich Albion. Jego kontrakt wygaśnie z końcem tego sezonu, a 2 bramki w 12 spotkaniach raczej nie gwarantują byłemu zawodnikowi Chelsea mocnej pozycji w klubie. Dodatkowo po kontrowersyjnym geście z inwestowania w klub wycofał się sponsor, którego logo widniało na koszulkach WBA. Era Anelki w West Bromwich Albion wydaje się być skończona. 
 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy