Anelka zawieszony za kontrowersyjny gest

Anelka zawieszony za kontrowersyjny gest
Bartłomiej Rakuzy
Bartłomiej Rakuzy
Źródło: Guardian

Nicolas Anelka został zawieszony przez Angielską Federację Piłkarską na 5 spotkań. Jest to konsekwencja gestu "quenelle", który Francuz wykonał po strzeleniu gola przeciwko West Hamowi pod koniec ubiegłego roku.

Dodatkowo Anelka musi zapłacić 80 tysięcy funtów kary oraz odbyć obowiązkowy kurs edukacyjny. Teraz napastnik ma 7 dni, aby odwołać się do decyzji FA i do czasu całkowitego wyjaśnienia sprawy będzie przez klub zawieszony. 
 
Reprezentant Francji wykonał gest "quenelle" 28 grudnia po bramce strzelonej West Hamowi. Jest on postrzegany jako antysemicki odwrócony "nazistowski salut", a został wymyślony przez francuskiego komika Dieudonne M’bali M’bali. Anelka tłumaczył się, że chciał po prostu wyrazić poparacie dla swojego rodaka, któremu jakiś czas wcześniej zakazano występów w kilku miastach Francji. 
 
Według angielskich dziennikarzy raczej mało prawdopodobne jest, że Anelka jeszcze wystąpi w koszulce West Bromwich Albion. Jego kontrakt wygaśnie z końcem tego sezonu, a 2 bramki w 12 spotkaniach raczej nie gwarantują byłemu zawodnikowi Chelsea mocnej pozycji w klubie. Dodatkowo po kontrowersyjnym geście z inwestowania w klub wycofał się sponsor, którego logo widniało na koszulkach WBA. Era Anelki w West Bromwich Albion wydaje się być skończona. 
 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy