ANGLIA: The Sun wyręczyło Roya Hodgsona. Znakomity tekst motywacyjny przed mundialem

ANGLIA: The Sun wyręczyło Roya Hodgsona. Znakomity tekst motywacyjny przed mundialem
Szymon Podstufka
Szymon Podstufka
Źródło: The Sun

Zawsze ceniliśmy dziennikarzy The Sun za zręczność, z jaką operują językiem angielskim. Dziś jednak pochwalimy ich za coś innego - za zdolność wprawienia rodaków w podniosły nastrój.

Dziś bowiem na łamach The Sun, a także na stronie internetowej dziennika, pojawił się artykuł, zatytułowany "This is our England" ("To jest nasza Anglia"). Ba, został on rozesłany do wszystkich angielskich domów.
 
Specjalnie na rozpoczęcie mistrzostw świata przeprowadzono ankiety, zebrano dane, wszystko by pokazać, że bycie Anglikiem jest ogromnym powodem do dumy, że Anglia wydała na świat wielkie grono znakomitych ludzi w różnych dziedzinach życia - sporcie, polityce, kulturze, biznesie. Wszyscy ci, którzy uważani są za żywe symbole kraju zostali umieszczeni na jednym obrazku, tworząc bardzo ciekawy kolaż.
 
Puenta tekstu jest natomiast skierowana już głównie do podopiecznych Roya Hodgsona. Na jego miejscu wywiesilibyśmy na szafce każdego z zawodników po kopii i sprawa przemowy motywacyjnej przed meczem z Włochami załatwiona.
 
"To historyczny dzień dla The Sun.
 
Ten dodatek jest darmowy online, a także został dostarczony do 22 milionów domów w całej Anglii.
 
To specjalna celebracja Angielskości i angielskiej piłki na zaznaczenie początku mistrzostw świata.
 
(...)
 
Często ukrywaliśmy naszą dumę. Prawdopodnobnie przez niechęć do samych siebie. 
 
Sport jest inny. Nie ukrywamy się, gdy Anglicy grają w piłkę nożną.
 
Mamy powody do dumy w przeszłości. Niech chłopcy Roya będą naszą dumną przyszłością."
 
***
 
Całość do przeczytania TUTAJ (wraz ze wspomnianym znakomitym kolażem)
Więcej na temat: MŚ 2014 Anglia Mistrzostwa świata

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy