FC Barcelona: Ansu Fati bez nagrody dla piłkarza meczu. Wszystko przez... wiek

FC Barcelona: Ansu Fati bez nagrody dla piłkarza meczu. Wszystko przez... wiek fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Get Spanish Football News

Ansu Fati był bez wątpienia najjaśniejszą postacią w składzie Barcelony w starciu z Villarrealem (4:0), ale mimo to nie otrzymał nagrody dla najlepszego piłkarza spotkania przez swój wiek.

Utalentowany ofensywny zawodnik ma w rozpoczętych rozgrywkach należeć do jednych z wiodących postaci w szeregach drużyny prowadzonej przez Ronalda Koemana i już w swoim pierwszym występie pokazał, że jest w stanie sprostać temu zadaniu.

Blisko 18-letni piłkarz odegrał kluczową rolę przy trzech z czterech zdobytych bramek przez Barcelonę w starciu z Villarrealem. Sam Ansu Fati najpierw otworzył, a następnie podwyższył prowadzenie „Dumy Katalonii” i później wywalczył jeszcze rzut karny, którego na gola zamienił Leo Messi.

Z tego też powodu w opinii dziennikarzy oraz ekspertów był on najlepszym zawodnikiem biegającym po boisku w tym pojedynku, ale mimo to nie może pochwalić się zgarnięciem stosownej nagrody z tego tytułu, bo ta powędrowała w ręce Jordiego Alby.

Ten stan rzeczy wynika z faktu, że młodzieżowy reprezentant Hiszpanii jest jeszcze niepełnoletni i dlatego nie mógł otrzymać wyróżnienia dla najlepszego gracza meczu z rąk sponsora, którym jest piwowarska firma Budweiser.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS] Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy