Arkadiuszowi Milikowi odpadł jeden kierunek transferowy. Wyciekły wygórowane żądania finansowe Polaka

Arkadiuszowi Milikowi odpadł jeden kierunek transferowy. Wyciekły wygórowane żądania finansowe Polaka fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Estadio Deportivo

Arkadiusz Milik nie trafi w lecie do Sevilli ze względu na zbyt duże oczekiwania finansowe - informuje „Estadio Deportivo”.

W ostatnich dniach w mediach zrobiło się bardzo głośno w kwestii przyszłości Arkadiusza Milika. Pojawiły się doniesienia, że Polak zmieni w lecie pracodawcę dzięki specjalnej klauzuli, zawartej w jego kontrakcie.

Kiedy trafiał do Olympique'u Marsylia, wspólnie z agentem zastrzegł sobie, że będzie mógł przy okazji kolejnego okna transferowego zmienić klub za 12 milionów euro.

Zdaniem wielu ekip ta cena to wręcz promocja, przez co po podpis Polaka ustawiła się kolejka chętnych. W tym miejscu wymienia się takie podmioty jak między innymi Juventus, AC Milan, Atlético Madryt oraz Sevilla.

Jak informuje „Estadio Deportivo” ostatnia z tych ekip porzuciła już pomysł sprowadzenia atakującego. Powód jest prosty: Milik ma zbyt duże wymagania finansowe i zespół ze stolicy Andaluzji nie jest w stanie im sprostać.

Według wspomnianego medium 27-latek oczekuje od nowego pracodawcy kilkuletniego kontraktu. Ponadto chce, aby w skali roku jego zarobki sięgały czterech milionów euro netto, co oznaczałoby podwyżkę w stosunku do obecnej pensji.

Milik trafił do Marsylii z Napoli zimą tego roku. Strony doszły do porozumienia w kwestii wypożyczenia z obowiązkiem wykupu za osiem milionów euro. Do tej kwoty mogą dojść bonusy uzależnione od indywidualnych dokonań piłkarza.

Napastnik rozegrał w trwającym sezonie dziewięć meczów. Jego dorobek to cztery bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy