Arsenal mógł mieć Mbappé. Wenger: Byłem nawet u niego w domu

2017-05-04 16:43:26; Aktualizacja: 7 lat temu
Arsenal mógł mieć Mbappé. Wenger: Byłem nawet u niego w domu Fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Bein Sport I The Mirror

Arsène Wenger zdradził, że w zeszłym roku był o krok od pozyskania do Arsenalu Kyliana Mbappé.

Młody gwiazdor AS Monaco jużwcześniej był uznawany za wielki talent, ale to właśnie trwającysezon jest dla niego przełomowy. 18-latek błyszczy od samegopoczątku rozgrywek, pokazując się ze świetnej strony zarówno wLigue 1, jak i Lidze Mistrzów. Zainteresowana jego sprowadzeniemjest większość europejskich gigantów, w tym również Arsenal.Wenger ujawnił, że był naprawdę bliski sprowadzenia młodegoFrancuza do Londynu jeszcze przed wspaniałym dla niego sezonem.

-On może powiedzieć, co robiłem, by go ściągnąć. Byłem nawet uniego w domu. Jego umowa wtedy wygasała i działaczom ASMostatecznie udało się ją przedłużyć. Decyzja ważyła sięjednak do samego końca.

- W pełni rozumiem jego podejście.W końcu został tam wyszkolony i wszystkiego się nauczył -powiedział wprost francuski szkoleniowiec.

Na ten moment niewydaje się, żeby Wengerowi udało się koniec końców sprowadzićMbappé do Arsenalu. Jak zasugerował niedawno jeden z jegoprzedstawicieli, największe szanse na transfer mają Barcelona, Real Madryt i oba kluby z Manchesteru. Nie można wykluczyć, żehitowa transakcja stanie się jednak faktem dopiero w 2018 roku.