Arsenal: Mustafi otwarty na zimowy transfer. „Nie zamierzam iść na wojnę”

Arsenal: Mustafi otwarty na zimowy transfer. „Nie zamierzam iść na wojnę” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com

Shkodran Mustafi nie wykluczył, że w połowie trwającego sezonu zakończy definitywnie swoją przygodę z Arsenalem.

Środkowy obrońca otrzymał „zielone światło” w trakcie letniego okienka transferowego na poszukiwanie nowego pracodawcy. 27-letni zawodnik znajdował się w kręgu zainteresowań kilku zespołów, ale ostatecznie żadna z nich nie przedstawiła jemu i jego dotychczasowemu pracodawcy satysfakcjonującej oferty.

Z tego też powodu były reprezentant Niemiec pozostał na Emirates Stadium ze świadomością, że będzie miał olbrzymie problemy z wywalczeniem sobie miejsca w wyjściowym składzie londyńskiego klubu.

Dość niespodziewanie Mustafi pojawił się jednak w pierwszej jedenastce Arsenalu na starcie z Eintrachtem Frankfurt (3:0) w Lidze Europy i przy okazji został zapytany o swoją obecną pozycję w zespole oraz plany na przyszłość.

- Unai Emery traktuje mnie tak samo, jak wszystkich innych piłkarzy, dlatego zagrałem w tym meczu. I o to właśnie chodzi. Jestem piłkarzem Arsenalu i obowiązuje mnie jeszcze prawie dwuletni kontrakt - powiedział defensor.

- Mój ojciec, który jest równocześnie moim agentem, rozmawiał z przedstawicielami klubu. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Zawsze powtarzam, że jeśli tylko to możliwe, to warto zrobić następny krok, a jeśli nie, to trzeba skupić się na grze w piłkę. Nie chcę i nigdy nie byłem osobą, która idzie z kimś na wojnę, gdy coś układa się nie po mojej myśli - dodał 27-latek, który nie wykluczył swojego powrotu do rodzimego kraju.

- Nie mówię, że Bundesliga to coś pewnego. Zawszę robię jednak to, co ma dla mnie sens. Mam żonę i dwójkę dzieci, dlatego także oni muszą zaakceptować mój wybór - zakończył Mustafi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy