Arsenal pracuje nad transferem obrońcy. „Kanonierzy” gotowi pójść na ustępstwo

Arsenal pracuje nad transferem obrońcy. „Kanonierzy” gotowi pójść na ustępstwo
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The London Evening Standard

Jak pisze „The London Evening Standard”, działacze Arsenalu cały czas pracują nad pozyskaniem Williama Saliby z Saint-Étienne.

Według brytyjskich dziennikarzy władze „Kanonierów” dokładają wszelkich starań, by dojść do pełnego porozumienia z Francuzami. Koszt transferu się nie zmienia - Saint-Étienne oczekuje za środkowego obrońcę około 30 milionów euro. Kluby najmocniej dyskutują jednak na temat tego, gdzie Saliba spędzi najbliższy sezon.

Działacze obecnego zespołu francuskiego defensora są nieugięte i chcą, by pozostał on w drużynie na zasadzie wypożyczenia. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, choć Arsenalowi początkowo zależało na natychmiastowym sprowadzeniu do siebie Saliby, londyńczycy podobno gotowi są przystać na żądanie Saint-Étienne.

W zamian Arsenal oczekuje korzystnego rozłożenia zapłaty za transfer. Zdaniem „The London Evening Standard” strony najprawdopodobniej osiągną jednak całkowity konsensus.

W minionym sezonie 18-letni Saliba rozegrał 16 meczów w Ligue 1. W sumie ma na koncie 19 występów w pierwszym zespole Saint-Étienne.


Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy