AS: Ostateczna ofensywa w sprawie transferu Neymara

AS: Ostateczna ofensywa w sprawie transferu Neymara fot.
Mateusz Michałek
Źródło: AS

„AS” sugeruje, że w najbliższych dniach władze Realu Madryt przeprowadzą ofensywę w sprawie transferu Neymara.

Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy będzie to ostatni zryw działaczy „Królewskich” mający na celu zakontraktowanie brazylijskiego napastnika tego lata. W najbliższych godzinach przedstawiciele Realu skontaktują się z Paris Saint-Germain.

Do niedawna faworytem do pozyskania Neymara pozostawała Barcelona. Sprawę powrotu 27-latka na Camp Nou skomplikowała jednak przeprowadzka Philippe Coutinho do Bayernu (lada moment zostanie potwierdzona). Atakujący miał bowiem zostać włączony do transakcji ze swoim rodakiem w roli głównej.

Barcelona wstępnie przedstawiła PSG kilka propozycji. Większość z nich bazowała na kartach zawodniczych piłkarzy „Dumy Katalonii” i dopłacie rzędu kilkudziesięciu milionów euro. Żadna z nich nie spotkała się jednak z entuzjazmem ze strony paryżan. Dyrektor sportowy mistrza Francji, Leonardo, potwierdził, że toczą się rozmowy w sprawie Neymara, ale nie ma w nich żadnego przełomu.

Real doskonale zdaje sobie z tego sprawę i chce wykorzystać swoją szansę. Już wcześniej pojawiały się informacje sugerujące, że prezydent madryckiego klubu, Florentino Pérez, załatwił „Królewskim” pożyczkę, która ma pomóc w przeprowadzeniu transferu Neymara.

Można przypuszczać, że oprócz pieniędzy Real zaoferuje PSG jednego bądź dwóch swoich zawodników. Paryżanie chcieliby Raphaëla Varane'a i Viníciusa Júniora, ale na to madrytczycy się nie zgodzą. Możliwa jest za to przeprowadzka do stolicy Francji Keylora Navasa i/lub Jamesa Rodrígueza.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy