AS Roma skazana na zatrzymanie Džeko. Klub dąży do pojednania kapitana z trenerem

AS Roma skazana na zatrzymanie Džeko. Klub dąży do pojednania kapitana z trenerem fot. Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sport Italia

AS Roma będzie starała się zażegnać konflikt pomiędzy Edinem Džeko a Paulo Fonsecą, ponieważ nie udało się jej znaleźć chętnego na usługi reprezentanta Bośni i Hercegowiny - poinformowało Sky Sport Italia.

Doświadczony napastnik wyraził w minionych dniach otwarcie swoje niezadowolenie z dotychczasowych wyników osiąganych przez „Giallorossich”.

Słowa wypowiedziane przez 34-letniego zawodnika nie przypadły do gustu szkoleniowcowi włoskiego klubu, który postanowił w trybie natychmiastowym odstawić go od pierwszego zespołu. W efekcie Edina Džeko zabrakło w kadrze meczowej na ligowe starcie ze Spezią (4:3).

Oficjalnie jako powód absencji Bośniaka podano, że nabawił się kontuzji. Media z Półwyspu Apenińskiego nie mają jednak wątpliwość, że cała ta sytuacja została wywołana przez konflikt z portugalskim szkoleniowcem i może doprowadzić do opuszczenia klubu przez dotychczasowego kapitana drużyny ze Stadio Olimpico, który miał nawet wyrazić na to gotowość.

AS Roma nie chciała początkowo stawać na drodze środkowemu napastnikowi i zaoferowała jego usługi kilku zespołom.

Dziennikarze Sky Sport Italia uważają jednak, że żadna z nich nie wyraziła zainteresowania pozyskaniem na tym etapie sezonu zawodnika inkasującego 7,5 miliona rocznie na mocy umowy obowiązującej do 30 czerwca 2022 roku, dlatego „Giallorossi” zmienili swoje nastawienie do zaistniałej sprawy i będą teraz dążyć do pojednania piłkarza z trenerem.

Odpowiedzialny za efekty mediacji pomiędzy obiema stronami ma być sam dyrektor generalny Romy w osobie Thiago Pino, który głęboko wierzy w to, że panowie będą dalej ze sobą współpracować w trwającym sezonie.

Na chwilę obecną niewiele jednak na to wskazuje, aby Džeko miał być brany pod uwagę przy ustaleniu kadry na najbliższy mecz przeciwko Hellasowi Verona (31 stycznia).

Reprezentant Bośni i Hercegowiny rozegrał 20 spotkań w obecnych rozgrywkach i zdobył w nich osiem bramek oraz zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy