Aston Villa reaguje na wypadek z udziałem Grealisha. OFICJALNIE: Piłkarz ukarany za złamanie zasad kwarantanny

Aston Villa reaguje na wypadek z udziałem Grealisha. OFICJALNIE: Piłkarz ukarany za złamanie zasad kwarantanny fot. Aston Villa FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Aston Villa | The Sun

Aston Villa wyciągnęła konsekwencje wobec Jacka Grealisha, który złamał obowiązujące zasady kwarantanny, aby wziąć udział w imprezie. Gdyby tego było mało, piłkarz nieudolnie manewrował swoim autem na jednej z ulic i uszkodził kilka samochodów.

Ofensywny pomocnik najwyraźniej nie zrozumiał powagi sytuacji wynikającej z pandemii koronawirusa, mimo że w sobotę opublikował w mediach społecznościowych stosowny apel do fanów i rodaków o pozostanie w domach w tym trudnym momencie dla Wielkiej Brytanii, Europy i całego świata.

Niedługo później sam Jack Grealish nie zastosował się do tych zaleceń, bo... postanowił udać się na imprezę. Dziennikarze „The Sun” poinformowali, że piłkarz znalazł się w domu Rossa McCormacka (były gracz Aston Villi) i wraz z kilkoma innymi osobami hucznie się bawił do tego stopnia, że hałas przeszkadzał okolicznym mieszkańcom.

Wspomniane źródło przekonuje, że ciszej zrobiło się dopiero w momencie, w którym 24-latek postanowił udać się do własnego miejsca zamieszkania. Gracz Aston Villi miał jednak spory problem z wykonywaniem manewrów autem w wąskiej ulicy i w efekcie uszkodził kilka innych samochodów. Straty oszacowano na nawet 80 tysięcy funtów.

Grealish nie zamierzał w tym przypadku uciekać od odpowiedzialności i zostawił właścicielom aut swoje dane, aby pokryć koszty napraw samochodów, a sam udał się ostatecznie pieszo do domu.

Cała sprawa uszłaby mu zapewne na sucho, ale ujrzała światło dzienne w mediach.

24-latek przyznał się, że popełnił błąd, udając się na imprezę i następnie uszkadzając auta, dlatego jest gotowy ponieść wszelkie konsekwencje swoich czynów.

Niedługo przyszło nam czekać na odpowiednią reakcję, ponieważ Aston Villa w stosownym komunikacie poinformowała o przekazaniu pensji pomocnika na rzecz lokalnego szpitala.

„Aston Villa jest głęboko rozczarowana, że jeden z naszych graczy zignorował wytyczne rządu dotyczące pozostania w domu podczas kryzysu związanego z koronawirusem.

Kapitan Jack Grealish przyjął, że jego decyzja o opuszczeniu domu była błędna i całkowicie niepotrzebna. Naruszono jasne i rządowe wytyczne, których wszyscy powinni przestrzegać.

Zawodnik zostanie zdyscyplinowany i ukarany grzywną utraty dochodów, które zostaną przekazane na cele charytatywne The University Hospitals w Birmingham” - czytamy na stronie klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy