Aston Villa reaguje na wypadek z udziałem Grealisha. OFICJALNIE: Piłkarz ukarany za złamanie zasad kwarantanny

Aston Villa reaguje na wypadek z udziałem Grealisha. OFICJALNIE: Piłkarz ukarany za złamanie zasad kwarantanny fot. Aston Villa FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Aston Villa | The Sun

Aston Villa wyciągnęła konsekwencje wobec Jacka Grealisha, który złamał obowiązujące zasady kwarantanny, aby wziąć udział w imprezie. Gdyby tego było mało, piłkarz nieudolnie manewrował swoim autem na jednej z ulic i uszkodził kilka samochodów.

Ofensywny pomocnik najwyraźniej nie zrozumiał powagi sytuacji wynikającej z pandemii koronawirusa, mimo że w sobotę opublikował w mediach społecznościowych stosowny apel do fanów i rodaków o pozostanie w domach w tym trudnym momencie dla Wielkiej Brytanii, Europy i całego świata.

Niedługo później sam Jack Grealish nie zastosował się do tych zaleceń, bo... postanowił udać się na imprezę. Dziennikarze „The Sun” poinformowali, że piłkarz znalazł się w domu Rossa McCormacka (były gracz Aston Villi) i wraz z kilkoma innymi osobami hucznie się bawił do tego stopnia, że hałas przeszkadzał okolicznym mieszkańcom.

Wspomniane źródło przekonuje, że ciszej zrobiło się dopiero w momencie, w którym 24-latek postanowił udać się do własnego miejsca zamieszkania. Gracz Aston Villi miał jednak spory problem z wykonywaniem manewrów autem w wąskiej ulicy i w efekcie uszkodził kilka innych samochodów. Straty oszacowano na nawet 80 tysięcy funtów.

Grealish nie zamierzał w tym przypadku uciekać od odpowiedzialności i zostawił właścicielom aut swoje dane, aby pokryć koszty napraw samochodów, a sam udał się ostatecznie pieszo do domu.

Cała sprawa uszłaby mu zapewne na sucho, ale ujrzała światło dzienne w mediach.

24-latek przyznał się, że popełnił błąd, udając się na imprezę i następnie uszkadzając auta, dlatego jest gotowy ponieść wszelkie konsekwencje swoich czynów.

Niedługo przyszło nam czekać na odpowiednią reakcję, ponieważ Aston Villa w stosownym komunikacie poinformowała o przekazaniu pensji pomocnika na rzecz lokalnego szpitala.

„Aston Villa jest głęboko rozczarowana, że jeden z naszych graczy zignorował wytyczne rządu dotyczące pozostania w domu podczas kryzysu związanego z koronawirusem.

Kapitan Jack Grealish przyjął, że jego decyzja o opuszczeniu domu była błędna i całkowicie niepotrzebna. Naruszono jasne i rządowe wytyczne, których wszyscy powinni przestrzegać.

Zawodnik zostanie zdyscyplinowany i ukarany grzywną utraty dochodów, które zostaną przekazane na cele charytatywne The University Hospitals w Birmingham” - czytamy na stronie klubu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy