Atalanta poszuka wzmocnień w Brazylii

Atalanta poszuka wzmocnień w Brazylii fot. Transfery.info
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: L'Eco di Bergamo

Skaut Atalanty Bergamo uda się w podróż do Brazylii z misją ocenienia potencjału zawodników tamtejszego Fluminense – informuje L’Eco di Bergamo.

Klub z Bergamo słynie z doskonałej pracy z szerzej nieznanymi zawodnikami, którzy po występach w jego barwach stają się z czasem łakomymi kąskami na rynku transferowym. Jeden ze skautów drużyny z Lombardii, Valentino Angeloni wyruszy do Ameryki Południowej w celu odnalezienia piłkarzy mogących podążyć w przyszłości drogą obraną przez takich zawodników jak m.in. Giacomo Bonaventura, Davide Zappacosta czy Roberto Gagliardini.

W jego notatniku znajdują się nazwiska czterech piłkarzy występujących na co dzień w barwach Fluminense. Gustavo Scarpa, Douglas, Calazans oraz Wendell będą wnikliwie obserwowani w ciągu najbliższych tygodni, aby ocenić czy mogą liczyć na angaż w Bergamo.

Szczególne wrażenie może robić nazwisko ostatniego z nich. Wendell jest bowiem postrzegany za jeden z największych piłkarskich talentów w całej Brazylii dzięki czemu zwrócił na siebie uwagę nie tylko Atalanty, ale i francuskiego Paris Saint-Germain. Scarpa z kolei w styczniu bieżącego roku zdołał zadebiutować w reprezentacji Brazylii w towarzyskim pojedynku z Kolumbią. Jego sprowadzenie na Stadio Atleti Azzurri d’Italia może jednak wiązać się ze sporymi kosztami zważywszy na fakt, iż Fluminense wycenia go na około trzynaście milionów euro.

Angeloni młodych Brazylijczyków będzie oglądał w trakcie najbliższych meczów ligowych, a także rozgrywek regionalnych stanu Rio de Janeiro, rozpoczynających się w połowie stycznia.
Więcej na temat: Atalanta Bergamo Włochy Brazylia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Juventus z priorytetem transferowym na zimę Juventus z priorytetem transferowym na zimę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy