Te słowa Jarosława Królewskiego ucieszą kibiców lidera I ligi. „Może jedno, dwa nazwiska dołączą do Wisły Kraków”

2025-12-29 22:28:42; Aktualizacja: 3 godziny temu
Te słowa Jarosława Królewskiego ucieszą kibiców lidera I ligi. „Może jedno, dwa nazwiska dołączą do Wisły Kraków” Fot. Konrad Swierad/Arena Akcji
Kajetan Dudzik
Kajetan Dudzik Źródło: Gazeta Krakowska

Wisła Kraków zakończyła rok jako zdecydowany lider I ligi. „Biała Gwiazda” jest w świetnej pozycji, by wreszcie wrócić do Ekstraklasy. Jarosław Królewski przyznał, że zimowe okienko transferowe ma pomóc w realizacji tego planu. Prezes klubu w rozmowie z „Gazetą Krakowską” zdradził, że kibice mogą liczyć na jakościowe wzmocnienia.

Od czasu spadku z Ekstraklasy w 2022 roku Wisła bezskutecznie walczyła o ponowne dostąpienie zaszczytu gra na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Klub przeszedł długą drogę, ale wygląda na to, że wreszcie ponownie zawita do elity. Drużyna Mariusza Jopa przewodzi I lidze z dorobkiem 43 punktów. Ma aż dziewięć oczek przewagi nad Polonią Bytom, która zajmuje drugie miejsce w stawce.

Świetne wyniki w trwającym sezonie to między innymi efekt przemyślanego budowania kadry przez Jarosława Królewskiego. Prezes skupia się nie tylko na transferach, ale również wprowadzaniu do składu młodych zawodników.

Wygląda jednak na to, że zimą chce już poczynić pierwsze przygotowania przed bardzo prawdopodobnym powrotem do Ekstraklasy. W rozmowie z „Gazetą Krakowską” zapowiedział, że przy Reymonta pojawią się nowi gracze.

- Pracujemy nad pewnymi wzmocnieniami jakościowymi, ale nie zapeszajmy. Może jedno, dwa nazwiska dołączą do Wisły Kraków, pewnie będą jeszcze jakieś wypożyczenia, być może będą jakieś odejścia - zapowiedział prezes „Białej Gwiazdy” (cały wywiad dostępny TUTAJ).

Ostrożność Królewskiego wydaje się zrozumiała. Zbyt wiele transferów mogłoby zaburzyć flow drużyny, ale sięgnięcie po jednego czy dwóch piłkarzy gwarantujących jakość powinno podnieść poziom.

Wisła wróci do gry w I lidze w lutym. Niewykluczone, że do tego czasu w składzie ekipy spod Wawelu pojawi się kilka nowych nazwisk.