Atlético Madryt i Tottenham wciąż walczą o Piątka

Atlético Madryt i Tottenham wciąż walczą o Piątka
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Los Krzysztofa Piątka w Milanie jest niepewny. Klub Polaka z chęcią odzyskałby środki wydane na jego angaż, a chętnych do przejęcia usług środkowego napastnika nie brakuje.

24-latek w ostatnich tygodniach łączony był już z Manchesterem United czy Sevillą, jednak na ten moment żaden z tych klubów znacząco nie zbliżył się do finalizacji operacji z jego udziałem. „Rossoneri” wstępnie mieli oczekiwać około 35 milionów euro, jednak w tej chwili otwierają się oni na sprzedaż już za kwotę 28-30 milionów euro.

Wymagania mediolańczyków nie wydają się zbyt wygórowane, jeśli spojrzymy na wiek zawodnika, a także poczyniony przez niego progres. Niemniej wielu ekipom zależy jedynie na jego wypożyczeniu, co utrudnia negocjacje z Włochami.

Jak informuje Nicolò Schira, podobne nastawienie do całej sprawy mają Atlético Madryt i Tottenham Hotspur. Hiszpanie oraz Anglicy od dłuższego czasu interesują się reprezentantem Polski i choć w pewnej chwili można było przypuszczać, że wycofali się oni już z walki o angaż napastnika Milanu, teraz temat powraca.

W związku z tym „Los Colchoneros” i „Koguty” skontaktowały się z władzami przedstawiciela Serie A i zapytały o możliwość przeprowadzenia operacji na zasadzie wypożyczenia. Nie wiadomo jednak, że czy w umowie miałaby się znaleźć opcją lub ewentualny przymus transferu definitywnego, na czym z pewnością zależałoby „Rossonerim”.

Piątek w trwających rozgrywkach wystąpił w 19 spotkaniach. W tym czasie strzelił on pięć goli i zanotował asystę. Z Milanem wiąże go kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy