Atlético Madryt i Tottenham wciąż walczą o Piątka

Atlético Madryt i Tottenham wciąż walczą o Piątka
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Los Krzysztofa Piątka w Milanie jest niepewny. Klub Polaka z chęcią odzyskałby środki wydane na jego angaż, a chętnych do przejęcia usług środkowego napastnika nie brakuje.

24-latek w ostatnich tygodniach łączony był już z Manchesterem United czy Sevillą, jednak na ten moment żaden z tych klubów znacząco nie zbliżył się do finalizacji operacji z jego udziałem. „Rossoneri” wstępnie mieli oczekiwać około 35 milionów euro, jednak w tej chwili otwierają się oni na sprzedaż już za kwotę 28-30 milionów euro.

Wymagania mediolańczyków nie wydają się zbyt wygórowane, jeśli spojrzymy na wiek zawodnika, a także poczyniony przez niego progres. Niemniej wielu ekipom zależy jedynie na jego wypożyczeniu, co utrudnia negocjacje z Włochami.

Jak informuje Nicolò Schira, podobne nastawienie do całej sprawy mają Atlético Madryt i Tottenham Hotspur. Hiszpanie oraz Anglicy od dłuższego czasu interesują się reprezentantem Polski i choć w pewnej chwili można było przypuszczać, że wycofali się oni już z walki o angaż napastnika Milanu, teraz temat powraca.

W związku z tym „Los Colchoneros” i „Koguty” skontaktowały się z władzami przedstawiciela Serie A i zapytały o możliwość przeprowadzenia operacji na zasadzie wypożyczenia. Nie wiadomo jednak, że czy w umowie miałaby się znaleźć opcją lub ewentualny przymus transferu definitywnego, na czym z pewnością zależałoby „Rossonerim”.

Piątek w trwających rozgrywkach wystąpił w 19 spotkaniach. W tym czasie strzelił on pięć goli i zanotował asystę. Z Milanem wiąże go kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy