Atlético Madryt wycofało skargę na Barcelonę. Griezmann może spać spokojnie

Atlético Madryt wycofało skargę na Barcelonę. Griezmann może spać spokojnie fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport

Jak informują hiszpańskie media, Atlético Madryt z powodu braku wystarczających dowodów postanowiło wycofać skargę złożoną na Barceloną odnośnie transferu Antoine’a Griezmanna.

Przenosiny Francuza na Camp Nou to jedna z najdłuższych telenoweli transferowych, która rozpoczęła się jeszcze w 2017 roku. Efektem czynnych starań Katalończyków było wówczas złożenie na nich formalnej skargi do FIFA. Pomimo tego latem 2018 roku atakujący był już właściwie dogadany z „Blaugraną” i gdy wydawało się, że zawodnik położy kres spekulacjom i wreszcie zmieni pracodawcę… postanowił podpisać nowy kontrakt z „Los Rojiblancos”.

Koniec końców podczas bieżącego okna transferowego 28-latek dołączył do Barcelony, która wydała na jego pozyskanie 120 milionów euro, co odpowiadało kwocie zapisanej w umowie. Problem w tym, że Atlético Madryt nie zamierzało na tym poprzestać i gdy na światło dzienne wyszło, że mistrzowie Hiszpanii uzgodnili warunki przyszłej umowy reprezentanta „Trójkolorowych” już w marcu, kiedy klauzula wykupu wynosiła 200 milionów euro, złożyli oni oficjalną skargę do LaLiga. Madrytczycy domagali się wówczas dodatkowych 80 milionów.

Koniec końców według „Sportu” Komitet Licencyjny hiszpańskiej ekstraklasy nawet nie rozpatrzył ich wniosku, a dzieje się tak, dlatego że… Atlético Madryt postanowiło wycofać swoją skargę złożoną 18 lipca. Doszło do tego, gdyż władze drugiej drużyny poprzedniego sezonu LaLiga nie posiadają wystarczających dowodów, które świadczyłyby na ich korzyść. Tym samym Antoine Griezmann oraz jego nowy klub mogą spać spokojnie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy