Australia i Katar o krok od Copa América w 2020 roku

Australia i Katar o krok od Copa América w 2020 roku
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Globo Esporte

Już za kilka dni startują mistrzostwa Ameryki Południowej, w których wezmą udział zaproszone Katar oraz Japonia. Wygląda na to, że za rok po raz kolejny możemy spodziewać się obecności na tym turnieju reprezentacji z azjatyckiej konfederacji.

Copa América startuje już 15 czerwca. Tym razem do udziału w imprezie zaproszono dwie reprezentacje spoza Ameryki Południowej. Są to Katar i Japonia. To rozwiązanie nie do końca odpowiada mieszkańcom kontynentu zamieszkiwanego przez takie nacje jak Brazylijczycy czy Argentyńczycy.

CONMEBOL zdaje się jednak nie zważać na krytyczne opinie i już za rok chce powtórzyć zabieg z zaproszeniem na turniej ekip z kontynentu azjatyckiego. Według Globo Esporte początkowo negocjowano z Chinami, ale po odrzuceniu ich oferty skierowano swój na Australię. Ponadto w imprezie uczestniczyć mają ponownie Katarczycy. 

Dodajmy, że już za rok Copa América odbędzie się w Kolumbii oraz Argentynie. Planowo zaproszone ekipy mają zagrać w oddzielnych grupach. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy