Australia i Katar o krok od Copa América w 2020 roku

Australia i Katar o krok od Copa América w 2020 roku
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Globo Esporte

Już za kilka dni startują mistrzostwa Ameryki Południowej, w których wezmą udział zaproszone Katar oraz Japonia. Wygląda na to, że za rok po raz kolejny możemy spodziewać się obecności na tym turnieju reprezentacji z azjatyckiej konfederacji.

Copa América startuje już 15 czerwca. Tym razem do udziału w imprezie zaproszono dwie reprezentacje spoza Ameryki Południowej. Są to Katar i Japonia. To rozwiązanie nie do końca odpowiada mieszkańcom kontynentu zamieszkiwanego przez takie nacje jak Brazylijczycy czy Argentyńczycy.

CONMEBOL zdaje się jednak nie zważać na krytyczne opinie i już za rok chce powtórzyć zabieg z zaproszeniem na turniej ekip z kontynentu azjatyckiego. Według Globo Esporte początkowo negocjowano z Chinami, ale po odrzuceniu ich oferty skierowano swój na Australię. Ponadto w imprezie uczestniczyć mają ponownie Katarczycy. 

Dodajmy, że już za rok Copa América odbędzie się w Kolumbii oraz Argentynie. Planowo zaproszone ekipy mają zagrać w oddzielnych grupach. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf Real Madryt: Kadra na hitowy mecz z Sevillą. Zidane oszczędza na Ligę Mistrzów [OFICJALNIE] Real Madryt: Kadra na hitowy mecz z Sevillą. Zidane oszczędza na Ligę Mistrzów [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Siem de Jong wrócił na Stary Kontynent OFICJALNIE: Siem de Jong wrócił na Stary Kontynent Juventus znalazł się pod lupą prokuratury. Wszystko przez ustawiony egzamin Luisa Suáreza Juventus znalazł się pod lupą prokuratury. Wszystko przez ustawiony egzamin Luisa Suáreza Z zaplecza Ekstraklasy do Lazio? Włosi zabiegają o polski talent Z zaplecza Ekstraklasy do Lazio? Włosi zabiegają o polski talent Laurent Blanc nie ma zamiaru prowadzić profesjonalnego klubu. Już nigdy w swojej karierze Laurent Blanc nie ma zamiaru prowadzić profesjonalnego klubu. Już nigdy w swojej karierze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy