Barcelona przed dylematem: Lautaro Martínez lub Neymar

Barcelona przed dylematem: Lautaro Martínez lub Neymar
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Kataloński „Sport” pisze, że choć zmagania w LaLiga zostały zawieszone, działacze Barcelony dalej pracują.

Koronawirus zastopował świat piłki. Większość europejskich rozgrywek została wstrzymana, a piłkarze dbają o formę we własnym zakresie. Praca trwa jednak za kulisami. Na ten moment nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle zostaną dokończone rozgrywki ligowe, ale największe kluby muszą myśleć już o kolejnym sezonie.

Kadencja Josepa Marii Bartomeu na stanowisku prezydenta Barcelony powoli dobiega końca i można przypuszczać, że latem „Duma Katalonii” nie będzie oszczędzać na rynku transferowym. Według „Sportu” mistrz Hiszpanii przeprowadzi jeden lub dwa transfery gwiazd z najwyższej półki. Priorytetem pozostaje ściągnięcie Lautaro Martíneza lub Neymara.

Jak pisze powyższe źródło, Barcelona prawdopodobnie będzie musiała wybrać jednego z nich. Grający w Interze Lautaro ma dopiero 22 lata i to opcja na wiele sezonów. 28-letni Neymar z kolei występował już w Katalonii, doskonale zna LaLiga i nie potrzebowałby czasu na aklimatyzację, z miejsca mając bezpośredni wpływ na grę zespołu.

W obu przypadkach można znaleźć wady i zalety. Przed władzami Barcelony trudna decyzja, która zapewne zostanie podjęta w najbliższych tygodniach.

Przypomnijmy, że według mediów w kontrakcie Lautaro z Interem widnieje klauzula umożliwiająca jego pozyskanie za 111 milionów euro między 1 a 15 lipca. Paris Saint-Germain żąda za Neymara nieco więcej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy