Barcelona zdecydowana na obrońcę, ale... chce go też PSG

Barcelona zdecydowana na obrońcę, ale... chce go też PSG fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Paris United

Paris United podaje, że w najbliższych miesiącach Paris Saint-Germain będzie dążyło do przeprowadzenia transferu Ferlanda Mendy'ego z Olympique'u Lyon.

23-letni lewy obrońca od dłuższego czasu znajduje się na celownikach klubów bogatszych od Lyonu. Zdaniem powyższego źródła zainteresowanie Francuzem ze strony PSG jest coraz bardziej poważne i wiele wskazuje na to, że będzie on jednym z celów transferowych paryżan na letnie okno. Za defensora trzeba zapłacić 35-40 milionów euro.

Oznacza to, że możemy być świadkami kolejnej już przepychanki na rynku między PSG a Barceloną. Dyrektor sportowy „Dumy Katalonii”, Éric Abidal, jest bowiem w pełni zdecydowany na pozyskanie jednokrotnego reprezentanta Francji po zakończeniu sezonu 2018/2019.

Ostatnio oba kluby rywalizowały m.in. o podpis Frenkiego de Jonga. Mimo że w pewnym momencie wydawało się, że przejdzie on z Ajaksu do PSG, ostatecznie wybrał właśnie Barcelonę. Na Camp Nou przeniesie się latem.

Mendy jest zawodnikiem OL od 2017 roku, wcześniej występował w Le Havre. Od tamtej pory rozegrał w jego koszulce 67 spotkania. Bilans obrońcy z trwającego sezonu Ligue 1 to 21 występów, dwa gole i jedna asysta.  


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy