Barcelona zrezygnuje z wielkich pieniędzy?!

Barcelona zrezygnuje z wielkich pieniędzy?!
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Guardian

Josep Maria Bartomeu, prezydent FC Barcelona, bierze pod uwagę zakończenie umowy sponsorskiej z Qatar Fundation. Powodem jest pogorszenie się sytuacji politycznej i społecznej w kraju nad Zatoką Perską.

Niezwykle lukratywny kontrakt z Katarczykami został podpisany przez Sandro Rosella, byłego prezydenta katalońskiego klubu, w 2010 roku, kiedy Bartomeu był wiceprezesem. Pięcioletnia umowa opiewała na 165 milionów euro. Już w tamtym okresie wzbudziła ona sporo kontrowersji – krytykował ją m.in. Joan Laporta, były prezydent Barcelony.

Ewentualny sponsoring na koszulkach w 2016 roku w najbliższych miesiącach będzie stanowił bardzo ważną kwestię w kuluarach Camp Nou. Szczególnie, że coraz bliższe są wybory nowego prezydenta, które wywrą kluczowy wpływ na to, jaką drogę politykę w kwestiach finansowych obierze "Blaugrana". 

- Będziemy szukać innych opcji – jesteśmy do tego zobowiązani. Kontrakt kończy się w 2016 roku. Jesteśmy wrażliwi na obecną sytuację w Katarze, która zmieniła się przez ostatnie cztery lata. Teraz istnieją pewne aspekty polityczne i społeczne, które nie miały miejsca wtedy, gdy podpisywaliśmy umowę – stwierdził Bartomeu.

- Musimy być wyczuleni na to, co się teraz dzieje i podjąć najlepsza decyzję dla Barcelony. Agencja szuka dla nas propozycji. Zobaczymy, co się stanie w październiku 2015 roku – dodał

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy