Bas Dost w drodze do Eintrachtu Frankfurt. Promocyjna cena!

Bas Dost w drodze do Eintrachtu Frankfurt. Promocyjna cena! fot. Sporting
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kicker | Bild

Bas Dost powinien w ciągu kilkunastu najbliższych godzinach sfinalizować swoje przenosiny do Eintrachtu Frankfurt.

Klub z Niemiec sprzedał w trwającym okienku transferowym swoje dwie największe ofensywne gwiazdy - Lukę Jovicia i Sébastiena Hallera. W ich miejsce został sprowadzony na razie tylko obiecujący Dejan Joveljić.

Wiele jednak na to wskazuje, że wkrótce dołączy do niego Bas Dost. Eintracht Frankfurt poinformował przed paroma dniami, że prowadzi zaawansowane rozmowy ze Sportingiem w sprawie pozyskania doświadczonego napastnika.

„Bild” i „Kicker” są przekonane, że negocjacje pomiędzy obie stronami są już na etapie finalizacji, ponieważ 30 letni zawodnik nie znalazł się w kadrze ekipy z Lizbony na spotkanie przeciwko Bradze i dlatego też powinien dopiąć wszystkie szczegóły związane ze swoją przeprowadzką do Niemiec na początku tygodnia, aby „Die Adler” mogli go zgłosić do udziału w rozgrywkach Ligi Europy, gdzie w IV rundzie eliminacyjnej zmierzą się ze Strasbourgiem (22 sierpnia o godzinie 20:30).

Wspomniane źródła dodają, że finalna kwota transferu 18-krotnego reprezentanta Holandii wyniesie zaledwie między osiem a dziewięć milionów euro, co należy uznać za dużą promocję, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że Bas Dost w trakcie swojego pobyt w drużynie „Lwów” strzelił aż 93 bramki w 127 rozegranych meczach.

Dla doświadczonego napastnika podpisanie umowy z zespołem z Commerzbank-Areny będzie oznaczał powrót do Bundesligi po trzech sezonach przerwy, ponieważ w przeszłości występował on w latach 2012-2016 w barwach VfL Wolfsburg.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu Lechia Gdańsk może pozyskać Rafała Pietrzaka Lechia Gdańsk może pozyskać Rafała Pietrzaka OFICJALNIE: Tottenham musi radzić sobie bez Heung-min Sona. Kilkutygodniowa przerwa OFICJALNIE: Tottenham musi radzić sobie bez Heung-min Sona. Kilkutygodniowa przerwa Gorąco w Barcelonie. Piłkarze oczekują wyjaśnień od Bartomeu Gorąco w Barcelonie. Piłkarze oczekują wyjaśnień od Bartomeu Raiola: Pogba nie jest własnością Solskjæra Raiola: Pogba nie jest własnością Solskjæra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy