Bayer Leverkusen testuje wielki talent afrykańskiej piłki. Później czeka go wizyta w Anglii

2024-03-13 09:35:18; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Bayer Leverkusen testuje wielki talent afrykańskiej piłki. Później czeka go wizyta w Anglii Fot. ricochet64 / Shutterstock.com

Bayer Leverkusen zaprosił na testy Emmanuela Chukwu, wielce utalentowanego środkowego obrońcę z Nigerii – przekazał Philipp Hinze ze Sky.

Skauci z Anglii i Niemiec bacznie przyglądają się poczynaniom 17-latka, który ostatnimi czasy nosił opaskę kapitańską w drużynie narodowej juniorów. Niedawno awansował w szczeblu wiekowym do kadry U-20.

Według analiz, sporządzonych raportów przez obserwatorów z bliżej nieokreślonych klubów, Chukwu uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych stoperów nie tylko w Nigerii, ale ogólnie w Afryce.

Na co dzień od najmłodszych lat defensor kształci się piłkarsko w gambijskim Samger FC. Sam jednak czuje, że nadchodzi moment, kiedy musi spróbować wyzwania w Europie.

Chukwu osiągnie pełnoletność 7 listopada i właśnie do tego czasu chce mieć podpisany kontrakt z pracodawcą ze Starego Kontynentu.

Aktualnie relacje z zawodnikiem próbuje zawiązać Bayer Leverkusen. Lider Bundesligi testuje chłopaka w szeregach U-19.

Niebawem obrońca wybierze się na zgrupowanie reprezentacji, po czym odbędzie wizytę w co najmniej jednej ekipie z Anglii. Na razie nie wiadomo konkretnie, na czyje zaproszenie.

Jeśli za jakiś czas Chuwku zdecydowałby się na „Aptekarzy”, aklimatyzowałby się w zespole ze swoimi rodakami, Victorem Boniface'em i Nathanem Tellą.