Bayern Monachium: Miał być zmiennikiem Lewandowskiego, teraz odchodzi z klubu

Bayern Monachium: Miał być zmiennikiem Lewandowskiego, teraz odchodzi z klubu fot. Joshua Zirkzee [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Joshua Zirkzee znajduje się już o krok od przeprowadzki do Parmy - poinformował Gianluca Di Marzio.

Utalentowany holenderski napastnik był nie tak dawno upatrywany jako możliwy wartościowy zmiennik dla Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium.

Ta sytuacja uległa zmianie w drużynie „Bawarczyków” po sprowadzeniu latem Erica Maxima Choupo-Motinga, który z miejsca został usytuowany na miejscu zajmowanym do tej pory przez 19-latka.

Z tego też powodu Joshua Zirkzee zapragnął zmienić otoczenia na takie, w którym mógłby dużo częściej pojawiać się na boisku. 

Trudne położenie młodzieżowego reprezentanta Holandii starali się w ostatnich tygodniach wykorzystać wysłannicy Evertonu oraz Parmy. Z tego grona bardziej konkretni okazali się Włosi, którzy mają teraz znajdować się o krok od sprowadzenia młodego napastnika.

Gainluca Di Marzio uważa, że drużyna z Serie A zaproponowała Bayernowi wypożyczenie 19-latka z zawartą opcją definitywnego wykupu opiewającą na około 15 milionów euro i teraz czeka na odpowiedź ze strony ekipy z Monachium. Ta ma okazać się najprawdopodobniej pozytywna.

Zirkzee wystąpił w pięciu spotkaniach aktualnego mistrza Niemiec w tym sezonie oraz w czterech meczach trzecioligowych rezerw, w których zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy