Bayern Monachium zagra na nosie Barcelonie? Niemcy wchodzą do walki o Ousmane'a Dembélé

Bayern Monachium zagra na nosie Barcelonie? Niemcy wchodzą do walki o Ousmane'a Dembélé fot. Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Bayern Monachium nawiązał kontakt z przedstawicielami Ousmane'a Dembélé i podejmie próbę jego pozyskania w nadchodżącym oknie transferowym - przekonuje „L’Équipe”.

Przedstawiciele „Bawarczyków” zostali poinformowani przez Roberta Lewandowskiego i Serge'a Gnabry'ego o ich niechęci do podpisania nowym kontraktów z klubem.

W zaistniałej sytuacji w szeregach świeżo upieczonego mistrza Niemiec trwają dyskusję o wyborze najlepszego rozwiązania dla wszystkich zainteresowanych stron z uwagi na wygasające umowy wraz z dniem 30 czerwca 2023 roku.

Obecnie Bayern Monachium skłania się ku zatrzymaniu reprezentanta Polski oraz sprzedaży reprezentanta Niemiec, ale nie zamyka się też na rozstanie z oboma zawodnikami w obliczu konkretnego zainteresowania usługami doświadczonego napastnika ze strony Barcelony.

Dziennikarze „L’Équipe” przekonują, że ekipa z Allianz Areny może wykorzystać fakt ewentualnej sprzedaży 33-letniego piłkarza do podebrania „Dumie Katalonii” jednego z jej wiodących piłkarzy w osobie Ousmane'a Dembélé.

Francuz nie może od dłuższego czasu dojść do porozumienia z drużyną z Camp Nou w kwestii przedłużenia wygasającej umowy i ten fakt mogą spróbować wykorzystać „Bawarczycy” do sprowadzenia go w miejsce Gnabry'ego.

W ten sposób Bayern zemściłby się niejako na Barcelonie za utratę Lewandowskiego, o ile wcześniej znalazłby jego wartościowego następcę, ponieważ tylko w takiej sytuacji zgodzi się na przedwczesne rozstanie z Polakiem.

Wspomniane źródło podkreśla, że wysłannicy drużyny z Allianz Areny nawiązali kontakt z agentami reprezentanta Francji i tym samym jako trzeci zespół wykazał poważne zainteresowanie jego usługami, ponieważ poza Barceloną walczy o niego także Paris Saint-Germain.

Dembélé nie miałby większych problemów z odnalezieniem się w Bundeslidze, ponieważ w sezonie 2016/2017 spisywał się rewelacyjnie w barwach Borussii Dortmund przed zaliczeniem hitowej przeprowadzki do „Dumy Katalonii”.

***

Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy