Bayern Monachium zmienia nastawienie do Leroya Sané?! Inny hit na widoku

Bayern Monachium zmienia nastawienie do Leroya Sané?! Inny hit na widoku
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kicker

Bayern Monachium zamierza zrezygnować ze starań związanych z pozyskaniem Leroya Sané na rzecz skoncetrowania się na walce o podpis Timo Wernera - uważa „Kicker”.

Skrzydłowy Manchesteru City znajdował się już praktycznie jedną nogą w zespole „Bawarczyków” przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Niestety jego przeprowadzka do ekipy z Allianz Areny została zastopowana przez poważną kontuzję odniesioną w trakcie spotkania o Tarczę Wspólnoty z Liverpoolem (1:1, 5:4 po karnych).

Zespół z Monachium bardzo ubolewał nad tym faktem, ale jednocześnie nie zrezygnował z pomysłu sprowadzenia 24-latka i postanowił odłożyć go w czasie do momentu powrotu zawodnika do pełni sił.

W międzyczasie reprezentant Niemiec zmienił agencję menedżerską, co spowodowało konieczność rozpoczęcia negocjacji na temat warunków indywidualnej umowy piłkarza od początku. To zachowanie Leroya Sané nie przypadło do gustu władzom Bayernu, którzy mają skłaniać się coraz bardziej ku rezygnacji z pomysłu sprowadzenia skrzydłowego.

Zmiana ich nastawienia ma wynikać głównie z wątpliwości co do cech charakteru piłkarza, które są niepożądane w szeregach aktualnego mistrza kraju. Ponadto pandemia koronawirusa w znaczącym stopniu wpłynie na finanse klubu i ten nie będzie mógł sobie pozwolić na wydanie ponad 100 milionów euro na 24-latka przy jednoczesnej chęci dokonania innych wzmocnień.

„Kicker” dodaje także, że w takiej sytuacji ponownie zaczęto zastanawiać się w klubie nad zakontraktowaniem Timo Wernera z Lipska. Wielkim zwolennikiem jego umiejętności jest Hans-Dieter Flick, który ma w tym kontekście oparcie w prezesie Karlu-Heinze Rummenigge, który już ostatniego lata brał pod uwagę złożenie mu oferty, ale nie był on mile widziany w kadrze Bayernu przez dyrektora sportowego Hasana Salihamidžicia i trenera Niko Kovača.

Na korzyść wszechstronnego napastnika przemawia między innymi jego wycena w postaci klauzuli opiewającej na około 60 milionów euro, która ma być aktywna jedynie do końca kwietnia, dlatego „Bawarczycy” musieliby śpieszyć się z podjęciem stosownych decyzji. Należy także wspomnieć, że bardzo poważne zainteresowanie usługami Wernera wykazuje również Liverpool.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy