Bayern poluje na Ter Stegena

Bayern poluje na Ter Stegena fot. FotoPyk
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Bild

Bayern będzie próbował dążyć do tego, by Marc-André ter Stegen nie przedłużył swojego kontraktu z Barceloną. Bawarczycy chcieliby bowiem sprowadzić bramkarza na Allianz Arenę.

Choć mówiło się o PSG, Juventusie czy Chelsea, teraz okazuje się, że to Bayern może być największym rywalem „Dumy Katalonii” w walce o 27-letniego golkipera. Zdaniem „Bilda” wiele wskazuje bowiem na to, że swojego wygasającego w 2021 roku kontraktu z mistrzem Niemiec może nie przedłużyć aktualny numer jeden w bramce monachijczyków, Manuel Neuer. Klub zaproponował mu bowiem jedynie roczną umowę, podczas gdy sam zawodnik chciałby dłuższego kontraktu.

Co ciekawe, właśnie w 2022 roku wygasa z kolei umowa Ter Stegena z Barceloną. Choć sam zawodnik chciałby pozostać na Camp Nou, oczekuje on od Katalończyków znacznej podwyżki. Klub zdaje sobie sprawę z tego, że Niemiec na nią zasługuje, ale w obliczu obecnego kryzysu związanego z koronawirusem „Blaugrana” musiała wstrzymać wszystkie negocjacje. Całą sytuację komplikuje jeszcze bardziej potencjalny krach ekonomiczny związany z pandemią.

Ter Stegen do stolicy Katalonii trafił latem 2014 roku z Borussi Mönchengladbach za 12 milionów euro. W obecnym sezonie w barwach Barcelony rozegrał w sumie 34 mecze, w których 11-krotnie udało mu się zachować czyste konto.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie” Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy