Bayern wytypował następcę Lahma. Rozmowy rozpoczęte!

Bayern wytypował następcę Lahma. Rozmowy rozpoczęte!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sport Bild

Philipp Lahm wczoraj poinformował o zakończeniu kariery piłkarskiej już w czerwcu, więc dzisiaj rozpoczęły się spekulacje o jego następcy na prawej stronie defensywy Bayernu Monachium.

Priorytet według „Sport Bilda” jest jeden: Benjamin Henrichs z Bayeru Leverkusen. 

Bawarscy działacze podjęli już pierwsze rozmowy w celu zbadania gruntu przed ewentualnym letnim transferem. Henrichs nie będzie tani, bowiem wiąże go z Bayerem umowa do 30 czerwca 2020 roku, a jego pozycja w niemieckim futbolu wciąż rośnie, w końcu ma zaledwie 19 lat.

Henrichs jest wychowankiem Bayeru, dla którego w tym sezonie rozegrał 17 spotkań w Bundeslidze i sześć w Lidze Mistrzów. Za sobą ma też debiut w seniorskiej reprezentacji Niemiec (w wygranym 8-0 meczu eliminacji do Mistrzostw Świata przeciwko San Marino), ale na razie stanowi podporę kadr juniorskich. Niewykluczone, że zobaczymy go podczas tegorocznych młodzieżowych Mistrzostw Europy w Polsce.

W 2016 roku Henrichs dostał medal Fritza Waltera, czyli nagrodę dla najlepszego niemieckiego zawodnika do lat 19.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Transfery - Relacja na żywo [14/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [14/06/2021]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy