Beckenbauer: Bayern może sobie pozwolić na Martineza

Beckenbauer: Bayern może sobie pozwolić na Martineza
Redakcja
Redakcja
Źródło: AS

Franz Beckenbauer, honorowy prezes Bayernu Monachium, stwierdził, że klub ma fundusze na zakup Javiego Martineza z Athletic Bilbao.

- Jeśli Bayern chce kupić zawodnika, to na pewno zostało to dobrze przemyślane. Oczywiście jest on drogi, ale 30 lub 40 milionów to prawie nic. Bayern może sobie na to pozwolić. Nie znam tego zawodnika, ale z chwilą, kiedy "Bawarczycy" chcą kogoś, on musi mieć coś specjalnego. Inaczej nie byłoby zainteresowania nim - powiedział Beckenbauer.

W niemieckim klubie zatwierdzaniem transferów, oraz kwot z nimi związanych zajmuje się Rada Nadzorcza i to ona musi wyraźić zgodę na sfinalizowanie kupna Javiego Martineza, co też uczyniła. Athletic Bilbao żąda kwoty w wysokości 40 milionów euro, co byłoby rekordową kwotą transferową Bundesligi.

- Rada Nadzorcza Bayernu dała zielone światło i myślę, że w ciągu najbliższych kilku dni będziemy wiedzieć, czy transfer się odbędzie, czy też nie - stwierdził prezydent klubu, Uli Hoeness.

Odpowiedzialność za negocjacje należy do przewodniczącego zarządu, Karla-Heinza Rummenigge oraz dyrektora sportowego, Mathiasa Sammera. Javi Martinez wyjawił ostatnio chęć do obiżenia jego płac w celu sfinansowania transakcji, ale jak stwierdził Uli Hoeness, Bayern ma wielkie cele i może sobie pozwolić na takie wydatki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy