Belgia z szansami na wznowienie rozgrywek? OFICJALNIE: Rząd dał zgodę na rozpoczęcie treningów

Belgia z szansami na wznowienie rozgrywek? OFICJALNIE: Rząd dał zgodę na rozpoczęcie treningów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: KBVB

Królewski Belgijski Związek Piłki Nożnej poinformował, że kluby będą mogły od 18 maja wznowić grupowe treningi pod warunkiem, że zgodzą się przestrzegać wprowadzonych zasad.

Organizatorzy Jupiler Pro League byli jednymi z pierwszych, którzy ogłosili konieczność przedwczesnego zakończenia rozgrywek ze względu na pandemię koronawirusa.

Do tej pory tamtejsze kluby nie podjęły jednak ostatecznej decyzji w tej kwestii i niewykluczone, że na zaplanowanym na 15 maja głosowaniu również ona nie zapadnie ze względu na poluzowanie wprowadzonych restrykcji przez belgijski rząd, który umożliwił zespołom wznowienie treningów grupowych od 18 maja pod pewnymi warunkami.

Rada Bezpieczeństwa na liście kryteriów do spełnienia umieściła między innymi:

  • treningi maksymalnie w 20-osobowych grupach;
  • zachowanie minimum 1,5 metra odległości między piłkarzami;
  • zajęcia mogą mieć miejsce tylko w ośrodkach treningowych i być nadzorowane przez trenera;
  • brak możliwości rozgrywania wewnętrznych gierek;
  • brak widzów;
  • brak dostępu do szatni;
  • brak napojów.

Przedstawiciele belgijskiego futbolu spodziewają się kolejnego złagodzenia obostrzeń od 1 czerwca. Przypominamy także, że rząd utrzymuje dalej w mocy swoje postanowienie o zakazie organizowania imprez sportowych na terenie kraju do 31 lipca i jeżeli ta kwestia nie ulegnie zmianie, to z całą pewnością dojdzie do definitywnego zakończenia rozgrywek piłkarskich na poziomie Jupiler Pro League.

Więcej na temat: Belgia Oficjalnie Koronawirus

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! Akinfenwa w Championship. Wycombe Wanderers z największym sukcesem w historii klubu Akinfenwa w Championship. Wycombe Wanderers z największym sukcesem w historii klubu Simović do Ekstraklasy?! Simović do Ekstraklasy?! Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Lech Poznań o krok od pozyskania Mikaela Ishaka Lech Poznań o krok od pozyskania Mikaela Ishaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy