Benfica obserwuje gwiazdę ligi bułgarskiej

Benfica obserwuje gwiazdę ligi bułgarskiej
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Abola

Aktualny lider klasyfikacji strzelców ligi bułgarskiej, Fernando Karanga, znalazł się w orbicie zainteresowań Benfiki.

Według zgodnych doniesień mediów zarówno z Bułgarii, jak i z Portugalii, 26-latek stał się poważnym kandydatem do wzmocnienia szeregów ofensywnych drużyny prowadzonej przez Rui Vitórię. Sprowadzenie Brazylijczyka na Estádio da Luz miałoby zwiększyć konkurencję w owej formacji „Orłów”, gdzie na chwilę obecną jedynie Jonas gwarantuje zadowalającą liczbę strzelanych bramek.

Karanga latem bieżącego roku zasilił szeregi CSKA Sofia i w błyskawicznym czasie stał się jedną z największych gwiazd ligi bułgarskiej. Za sprawą trzynastu zdobytych trafień oraz liczby trzech zanotowanych asyst, wychowanek Náutico przewodzi w klasyfikacji kanadyjskiej tamtejszych rozgrywek. Szczególny popis umiejętności dał w starciach z Botewem Płowdiw (hat-trick), oraz w derbowym pojedynku ze Slavią Sofia, w którym jego gol zapewnił CSKA remis w starciu z odwiecznym rywalem.

Dzięki postawie Brazylijczyka CSKA wciąż dotrzymuje kroku liderującemu Łudogorcowi Razgrad i jest na dobrej drodze, aby po sześcioletniej przerwie pozbawić ten klub tytułu mistrzowskiego. Benfica nie jest jednak osamotniona w swym zainteresowaniu usługami Karangi, bowiem jest on łączony także z przenosinami do takich zespołów, jak Hoffenheim, West Bromwich Albion, Crystal Palace czy VfB Stuttgart.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy