Benteke opuści Premier League

Benteke opuści Premier League fot.
Karol Brandt
Źródło: The Times

Crystal Palace otrzymało ofertę ze Christiana Benteke i najprawdopodobniej wkrótce ją zaakceptuje.

28-letni napastnik zatracił gdzieś swoją skuteczność i nic nie wskazuje na to, by miał ją odnaleźć. Po raz ostatni Belg uzbierał przyzwoity bilans goli w sezonie 2016/2017. Wówczas wpisał się on na listę strzelców 17 razy. Od tego czasu w 50 meczach zdobył jedynie cztery bramki. Ponadto jego kontrakt z drużyną „Orłów” wygasa już 30 czerwca 2020 roku i chociaż klub ma możliwość przedłużenia porozumienia o kolejne 12 miesięcy, nie zanosi się na to, by miał się na to zdecydować.

Tym samym Anglicy ofertę sprzedaży dobrze zbudowanego zawodnika wzięliby z pocałowaniem ręki. Ku ich radości po Christiana Benteke miało zgłosić się Shandong Luneng i zaproponować 15 milionów funtów (około 17 milionów euro). Dodatkowo gracz otrzymałby kontrakt z tygodniówką na poziomie 150 tysięcy funtów (obecnie zarabia o 20 tysięcy mniej). 

Dziennik „The Times” poinformował, że klub skłania się ku akceptacji przesłanej oferty. W związku z tym lada dzień może zostać opublikowany oficjalny komunikat w tej sprawie. 

Przypomnijmy, że barwach chińskiej drużyny w tej chwili występuje Marouane Fellaini.

Były snajper Liverpoolu na Selhurst Park przez trzy sezony rozegrał w sumie 90 spotkań, w których 21 bramek i zanotował dziewięć asyst. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy