Bielsa selekcjonerem Peru?
2014-02-07 22:39:36; Aktualizacja: 11 lat temu
Prezydent Peruwiańskiego Związku Piłki Nożnej Manuel Burga przyznał w jednym z wywiadów, że zamierza dołożyć wszelkich starań, by nakłonić Marcelo Bielsę do objęcia posady selekcjonera reprezentacji.
Argentyński szkoleniowiec pozostaje bez zatrudnienia od 1 lipca ubiegłego roku, kiedy to wygasła jego umowa z Athletikiem Bilbao. 58-latek, który cieszy się bardzo dobrą reputacją w środowisku trenerskiem, należy do grona najlepszych menadżerów pochodzących z Ameryki Południowej.
Bielsa, zdaniem Burgi, wydaje się więc idealnym kandydatem na stanowisko selekcjonera reprezentacji Peru, która spisywała się w ostatnim czasie poniżej swoich możliwości. Prezydent peruwiańskiej federacji zapowiedział nawet, że w ciągu najbliższych dni ma rozpocząc negocjacje z popularnym "Loco".
W swojej trenerskiej karierze Argentyńczyk prowadził dotychczas dwie reprezentacje. W latach 1998-2004 prowadził piłkarzy ze swojej oczyzny, natomiast w latach był 2007-2011 był opiekunem reprezentacji Chile, którą doprowadził do 1/8 finału na mundialu w RPA.


![Nie tylko Legia Warszawa. Te kluby straciły już szansę na wiosenne występy w europejskich pucharach [OFICJALNIE]](img/photos/112470/170x113/legia-warszawa.jpg)
![To gol piątej kolejki fazy ligowej Ligi Europy? Dwie przewrotki w jednej akcji! [WIDEO]](img/photos/113530/170x113/miowski.jpg)






![Nie tylko Legia Warszawa. Te kluby straciły już szansę na wiosenne występy w europejskich pucharach [OFICJALNIE]](img/photos/112470/90x60/legia-warszawa.jpg)
![To gol piątej kolejki fazy ligowej Ligi Europy? Dwie przewrotki w jednej akcji! [WIDEO]](img/photos/113530/90x60/miowski.jpg)








