Bielsa wybrał trzy najlepsze zespoły, z którymi rywalizował w trakcie dotychczasowej kariery

Bielsa wybrał trzy najlepsze zespoły, z którymi rywalizował w trakcie dotychczasowej kariery
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Leeds-live.co.uk

Prowadzący Leeds United Marcelo Bielsa został zapytany o najlepsze zespoły, z którymi mierzył się w trakcie kariery szkoleniowej.

Argentyńczyk w latach siedemdziesiątych występował w kilku rodzimych klubach. Zdecydowanie bardziej znany jest on jednak ze swojej pracy trenerskiej. Przed Leeds 64-latek prowadził m.in. Newell's Old Boys, Atlas, Vélez Sarsfield, Espanyol, reprezentacje Argentyny i Chile, Athletic Club, Olympique Marsylia oraz Lille.

- Ciężko w jednej chwili przeanalizować szczegółowo te 30 lat. Na pewno wyróżniłbym jednak ekipę São Paulo z lat dziewięćdziesiątych. Zespół Telê Santany był wyjątkowy. Każdy jego zawodnik był świetny.

- Do tego na pewno Brazylia. Mistrzowie świata z 2002 roku. Sam trenowałem wtedy wyjątkową drużynę (reprezentację Argentyny - red.). To było bardzo dziwne i odcisnęło na mnie duże piętno. Odpadliśmy bowiem po fazie grupowej. Wcześniej wyprzedziliśmy w eliminacjach tę samą Brazylię o 13 punktów. To pokazuje, że popełniłem błąd.

- Ślad w historii piłki pozostawiła również drużyna Pepa Guardioli. Ludzie, którzy widzieli jego Barcelonę, nie zobaczą już takiego zespołu. On zbudował tę ekipę. Trenerów definiuje zdolność do rozwoju swoich zawodników. U niego błyszczeli wszyscy piłkarze. Ta drużyna powinna być dokładnie analizowana. Tak, by przekazać to kolejnym pokoleniom - stwierdził Bielsa.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy