Bielsa wybrał trzy najlepsze zespoły, z którymi rywalizował w trakcie dotychczasowej kariery

Bielsa wybrał trzy najlepsze zespoły, z którymi rywalizował w trakcie dotychczasowej kariery
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Leeds-live.co.uk

Prowadzący Leeds United Marcelo Bielsa został zapytany o najlepsze zespoły, z którymi mierzył się w trakcie kariery szkoleniowej.

Argentyńczyk w latach siedemdziesiątych występował w kilku rodzimych klubach. Zdecydowanie bardziej znany jest on jednak ze swojej pracy trenerskiej. Przed Leeds 64-latek prowadził m.in. Newell's Old Boys, Atlas, Vélez Sarsfield, Espanyol, reprezentacje Argentyny i Chile, Athletic Club, Olympique Marsylia oraz Lille.

- Ciężko w jednej chwili przeanalizować szczegółowo te 30 lat. Na pewno wyróżniłbym jednak ekipę São Paulo z lat dziewięćdziesiątych. Zespół Telê Santany był wyjątkowy. Każdy jego zawodnik był świetny.

- Do tego na pewno Brazylia. Mistrzowie świata z 2002 roku. Sam trenowałem wtedy wyjątkową drużynę (reprezentację Argentyny - red.). To było bardzo dziwne i odcisnęło na mnie duże piętno. Odpadliśmy bowiem po fazie grupowej. Wcześniej wyprzedziliśmy w eliminacjach tę samą Brazylię o 13 punktów. To pokazuje, że popełniłem błąd.

- Ślad w historii piłki pozostawiła również drużyna Pepa Guardioli. Ludzie, którzy widzieli jego Barcelonę, nie zobaczą już takiego zespołu. On zbudował tę ekipę. Trenerów definiuje zdolność do rozwoju swoich zawodników. U niego błyszczeli wszyscy piłkarze. Ta drużyna powinna być dokładnie analizowana. Tak, by przekazać to kolejnym pokoleniom - stwierdził Bielsa.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy